Geriausiai parduodamos

Visos daugiausiai perkamos

Naujausi įrašai

Nėra komentarų
KAIP MEILĖ KŪNUI GALI IŠLAISVINTI?
KAIP MEILĖ KŪNUI GALI IŠLAISVINTI?

Sveika, mano laiško skaitytoja! 

Manau, jog mane jau pažįsti – aš esu Rūta Merkytė ir šiandien aš ne gydytoja, ne MANILLA įkūrėja – nesidalinsiu patarimais apie odą, produktus, o kalbėsiu apie meilę sau ir savo KŪNUI. 

Šis #yourinnershine projektas man be galo svarbus – tai apie kiekvieno ir tuo pat metu mano kelionę pažinti save, pamilti ir priimti. Šiandien mano telefono ekrane šviečia užrašas „But first – YOU“, tikiuosi, jog po mano laiško ši frazė ras vietos ir jūsų širdyje.Mano kūnas.

Mano tvirtovė.

Kūnas yra pati ryškiausia žmogaus materialioji išraiška. Jis yra mūsų skafandras šioje realybėje, vardu Žemė. Ir mes privalome juo tobulai rūpintis, nes jis – vienintelis dalykas, lydėsiantis mus per šį gyvenimą. Kito kūno nebus. Tai – sielos namai, ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip mes juos prižiūrėsime – ar jie bus tvarkingi, švarūs, jaukūs ir ergonomiški, mums patarnaujantys, ar priešingai – apkuisti, nešvarūs, netvarkingi ir nemieli. 

Kūnas yra tas instrumentas, kurio dėka mes galime vykdyti pagrindinę savo užduotį – patirti. Viską – džiaugsmą ir skausmą, laimę ir pyktį, liūdesį, tingulį, meilę, malonumą, GYVENIMĄ.

Tai yra mūsų vartai, mūsų ryšys su materija. Koks stebuklas – mūsų kūnai sudaryti iš milijardų ląstelių, taigi visos mūsų ląstelės ir esame MES. Jos valgo, kvėpuoja, šalina, dauginasi, jose veikia medžiagų apykaita. Jos turi smegenis – branduolį, kuriame yra DNR – viskas apie mus.

Ir kuo labiau į mano gyvenimą ateina branda, tuo labiau aš suvokiu, kaip svarbu yra rūpintis šiais laikinais namais. 

Juk vieną dieną čia užsimegs gyvybė…

Man jau nebe 20, ir kitą dieną aš jaučiu kiekvieną išgertą vyno taurę ar nepamiegotą valandą. Todėl natūraliai persidėliojo prioritetai. 

Nepatikėsite, bet aš dar niekada nesijaučiau ir neatrodžiau taip gerai, net kai man buvo 20. Visą gyvenimą „kovojau“ su tais keliais ar net keliolika kilogramų beprotišku sportu 6k./sav., dietomis, badavimu, iš Kalvarijų turgaus pirktomis uždraustomis piliulėmis, proteinų milksheikais, karnitino bonkėmis, fat burneriais ir kitais drastiškais būdais.

Ar pavyko kažką pakeist šiais būdais...? Ne, tiksliau tariant – mažai ir labai trumpam. 

Dabar jau nebegėda prisipažint, bet buvo laikas, kai grįžusi po darbų ligoninėje (apie 16 val.) reikėdavo ruoštis į naktinį budėjimą, kuris prasidėdavo 19 val. ir iš to streso, kad šią parą dirbsiu 21 valandą, dar per naktį – nusipirkdavau Europos Maximoj visą lyčną „Kuršėnų“ vyniotinį ir gulėdama lovoje su „Suits S04“ serija sukirsdavau jį visą.

VISĄ.

Spėkite, kiek tada svėriau...?

15 kg daugiau nei dabar.

Svoris nukrito natūraliai, kada mečiau nemėgstamą darbą, toksiškus santykius ir nustojau stresuot. Pradėjau sportuot iš malonumo, ne iš kančios. Atradau savo sportus, kurie man yra atgaiva – joga, kaitavimas, tenisas. Saldumynai natūraliai dingo iš raciono, nes supratau, kad juos valgydavau iš emocinio nepritekliaus – „kad šią liūdną akimirką nors kažkaip save paguost“ ir suteikt sau „meilės“.

Toks smegenų pudrinimas…

Šiandien aš valgau viską, ką noriu ir kada noriu. Nes natūraliai nebesinori nesąmonių, nebesinori persivalgyt. Nebejaučiu liūdesio, kurį bandydavau užkimšt saldumynais. Propaguoju protarpinį badavimą, nes taip turiu daug daugiau energijos ir jaučiuosi puikiai. Nebeturiu emocinio valgymo sutrikimo, kuris kažkada man buvo diagnozuotas. Bulimija, vienu gyvenimo etapu buvo „geriausia mano draugė“, irgi pasišalino kuo toliausiai. Nebejaučiu ir baimės sustorėti, nes priėmiau save. Kūnas atsikratė įtampos ir tapo lengvas. Jis pats man diktuoja, ko ir kada nori. Ir jei visas pasaulis sako, kad „būtina“ valgyt pusryčius, kad „reikia“ valgyt kas 3-4 valandas, MAN tai yra bullshitas. Kūnas pats teisingiausiai viską pasako, ne kiti.

Ir vistik reikia suvokt tokį dalyką – mes turime tarnauti savo kūnui, tada jis tarnaus mums. Nori kokybiškesnio gyvenimo, turėti daug energijos? Paradoksas tame, kad iš maisto jos gauname „ilgalaikėje perspektyvoje“. Svarbiausią energiją ČIA IR DABAR, kuri skatintų veikti, gauname iš judesio ir kvėpavimo. Todėl norint susidraugauti su savimi neišvengiama bus susidraugauti su savo judesio forma ir sąmoningu kvėpavimu. Taip, būtent, reikės iš naujo išmokti kvėpuoti. Šįkart – taisyklingai ir visam gyvenimui.

Rūta Merkytė

Dabar aš savo ryto neįsivaizduoju be valandos ar pusantros, skirtos tik sau. Nesvarbu, kur esu. Nesvarbu, kad atostogos all inclusive ar Tailando hostelis su 10 kaimynėlių gretimose lovose.

Stiklinė vandens.

Joga.

Sąmoningas kvėpavimas.

Meditacija. 

Intencija dienai.

Nebekovokite su savimi, paleiskite kontrolę ir atsipalaiduokite. Viskas nutiks savaime, kai paleisite įtampą. 

Paskelbta: Rgp 31, 2020
Paskelbta: BLOG'AS
Autorius: Rūta Merkytė

Palikti komentarą