Geriausiai parduodamos

Visos daugiausiai perkamos

Naujausi įrašai

Nėra komentarų
KOKIA YRA SĖKMĖS FORMULĖ?
KOKIA YRA SĖKMĖS FORMULĖ?

Labas!

Šiandien pakalbėkime apie laisvę gyventi kaip tik nori ir kaip tai pasiekti. 

Labai ilgai užtrukau, kol savimi patikėjau. 

 

Man atrodė, kad mokykloje ar universitete netyčia praleidau visiems privalomą pamoką „Kaip elgtis gyvenime, kad sektųsi: 5 taisyklės“. Visada kaip uoli dešimtukininkė ieškojau teisingiausio atsakymo.

Reikia susitvarkyti verslo finansus? Kulniuoju į paskaitą, kur tris valandas teoriją dėsto bičas, kuris aiškiai nė karto pats nėra bandęs kurti verslo. Reikia išleisti žurnalą? Perku brangią knygą, kur patarimus dalina kiti leidėjai. 

Ar randate mano žodžiuose ir dalelę savęs? Ar visada „mindžikuojate“ galvodamos, kad dar pakankamai nežinote, kad imtumėtės verslo? Dar reikia pabaigti šiek tiek pasistengti ir tada jau galėsite paprašyti didesdnės algos. 

Gyvenime labai bijau žmonių, kurie sako, jog kažką žino. Aš pati tvirtai žinau tik vieną: niekas iš tiesų nežino. Aha, tai griauną beveik visą mūsų pamatą. Kiek aš spėjau per gyvenimą suprasti – sėkmingiausi žmonės yra tie, kurie nustoja nerimauti, ar yra pakankami. Vieną dieną man dingtelėjo mintis: o gal žmonės, kad ir kokias įspūdingas pareigas užimtų, tieisog ryte atsisėda prie darbo stalo, žiūri į prieš juos išrikiuotas problemas ir kaip galėdami geriau bando jas spręsti?  Kliaunasi savo galva ir kūrybiškumu? 

Manilla yourinnershine

Tad reikia labai save mylėti. Būtent apie tai ir yra meilė sau – girdėjimą savęs ir tikėjimą savimi. Ne apie grožio patarimus ir kremus – nors puikiai žinau, kad rašau tai kompanijos pardavinėjančios kosmetiką naujienlaiškyje. Grožis, apranga, kūno linijos, viskas iš tiesų nušvis tada, kai išmoksi girdėti save. Kai pirma ne klausi, ko nori kiti, o savanaudiškai galvosi apie save. 

Vaikų turinti draugė pasakojo, kad jos atžalos yra išmokyti: „mama dabar 15 minučių gers kavą ir prie jos reikia nesiartinti“. 

Sakysite, kad tai savanaudiškumas ir itin blogas mamos meilės pavyzdys?

O man atrodo ji moko savo vaikus svarbiausia pamokos – mano laikas yra toks pat svarbus, kaip ir jūsų. Nes kas jau kas, bet moterys moka save pamiršti greičiausiai. Tačiau ateityje mano draugės vaikai žinos kaip savo antrai pusei ar kolegoms parodyti, kad yra peržengtos jų ribos. Nekentėti. Juk taip, kaip elgiamės su savimi, parodome pavyzdį kitiems, kaip su mumis elgtis. 

 Grįžtant prie sėkmės formulės temos – juk esmė nėra teisingo atsakymo žinojimas. Kuo greičiau suprasime, kad tokio išvis nėra, tuo greičiau išsiveršime į priekį gyvenimo lenktynėse.  O kur tada esmė? Mano akimis tai drąsa klysti ir pasikliauti savo galva. Tik tiek. Štai jums ir išganinga formulė. 

Tik ji nepatikima. Joje nėra tobulos lygties. Einant šiuo keliu skaudės, bus nemalonu ir kankins nežinomybės jausmas. Ar tikrai gerai nusprendžiau? Deja, gali tik laukti ir su smalsumu stebėti pasekmes. 

Žmonėms reikia patarimų ir gyvenimo receptų. Visi nori žinoti atsakymus į KAIP klausimą? Juos dalija Instagram influencerės, o ir visa moterims skirtų žurnalų industrija pastatyta ant „mes jums paaiškinsime kaip gyventi, nes jūs pati geriau nežinote“ pamato. Kaip reikia gražiai rengtis? Kaip tinkamai elgtis darbo pokalbyje? Kaip pasigaminti vištieną? 

Liūdna tiesa ta, kad tie, kurie vaikosi atsakymų, juos radę tampa visiškomis vidutinybėmis. Ar kam nors yra įdomūs žmonės žinantys vienodus atsakymus į tuos pačius klausimus? Bent jau mano žodyne tai tiesioginis „vidutinybės“ apibūdinimas. 

Pamiršti madą baisu – gal prašausi? Bet madą kuriantys žmonės būtent tą ir daro. 

Baltarusijai vaduotis iš režimo – velniškai baisu. Bet tai laisvės kaina. 

Man atsisakyti bet kurios kitos redaktorės svajonės – darbo gerai žinomo žurnalo redakcijoje – nerealiai baisu. Bet tik taip galima skirti visą laiką savam startuoliui – žurnalui anglų kalba leidžiamam Vilniuje, o pardavinėjamam pasaulyje. 

Būti savimi baisu. Bet tai vienintelis kelias gyventi taip, kaip nori Tu, o ne kaip diktuoja vienodos visuomenės vienodos vertybės. 

Man šiandien 29-eri. Vakar su draugu ant vieno namo stogo gerdama kokteilį supratau: už mažiau nei metų man 30. Pirma ta mintis išgąsdino – juk visi Holivudo filmai nuo paauglystės rodė moteris, paskendusias trisdešimtmečio krizėje. O aš jaučiausi visiškai rami. Kodėl? 

Aš jau supratau apie ką yra gyvenimas. Ir jums pasakysiu: tereikia patikėti savimi. Kliautis sava intuicija, galva ir idėjomis. 

Tik tiek. 

Būtent to jums linkiu. 

Paskelbta: Rgs 11, 2020
Paskelbta: BLOG'AS
Autorius: Rasa Jusionytė

Palikti komentarą