Geriausiai parduodamos

Visos daugiausiai perkamos

Naujausi įrašai

Nėra komentarų
PLIUS DYDIS IR MOTERIŠKI ŽURNALAI
PLIUS DYDIS IR MOTERIŠKI ŽURNALAI

Labas, 

Kaip karantinas? Aš rašau šį tekstą ant stalo pasidėjusi didžiulę mandarinų krūvą su „Hario Poterio“ sustabdytu filmu background’e. Man gera nurimti, sustoti, skaityti ir pasidomėti viskuo, kam niekada nelikdavo laiko. 

Pavyzdžiui lietuviškais žurnalais. Nežinau, ar jau matėt šio mėnesio „Moters“ žurnalo numerį, bet aš likau ŠO-KI-RUO-TA. Jis skirtas plius dydžio moterų normalizavimui. Čia turiu pabrėžti, kad aš nesu plius dydis. Man patinka laisvi rūbai (galiu įsispraust į 36, nešioju 38, bet nusiperku ir 40), tad nerašau šio teksto karingai nusiteikusi ir giliai įsižeidusi dėl savo reprezentavimo. Tad kodėl tada piktinuosi? 

Jei ta mergina ant viršelio yra plius dydis, tada tiesiog normaliai atrodanti moteris, žurnalo standartais, YRA PLIUS DYDIS. Mano pirma mintis buvo: „jie plius dydžio nematė? Kas tada aš?“

Sudievintas lieknumas žurnaluose yra itin opi problema. Itin. O čia – arba visiškas nežinojimas, arba tiesiog pašaipa iš visų moterų, kurios turi nors vieną rinkę aplink juosmenį (beveik visų skaitančių, ane?). O tas riebalinis sluoksnis, tarp kitko, kurio taip stipriai bandom atsikratyti, yra mūsų kūno uoliai daromi namų darbai, jame kaupiasi gerieji Omega 3 riebalai, kurie mums žindant keliaus į pieną, o su juo į mūsų būsimo kūdikio taip greitai augančias smegenis. Todėl it’s ok turėt rinkę aplink pilvą. 

Neseniai žiūrėjau kaip Romee Strijd, Victoria’s Secret modelis, savo „YouTube“ kanale prisipažino, kad jos lieknumas ilgą laiko neleido jai turėti vaikų – tiesiog palaikant idealias kūno formas dingo mėnesinės, o priaugus svorio vėl atsirado ir ji pastojo. BAM!

Mergina ant viršelio nėra plius dydžio. Taškas. Naudojame terminą „plius dydis“ normalizuoti apvalesnių (ir dažnai seksualesnių) apimčių sąvoką. O viršelio veidas – super formų mergina. Ir taip, galbūt jos klubai čiut čiut platesni, o krūtinė didesnė už mano, bet jei vienas pagrindinių šalies žurnalų nori kalbėti apie plius dydį, prašom ir fotografuoti plius dydžio merginas. Jei normalizuoti, tai drąsiai, o ne žadėti vieną, o rodyti kitą. 

Beje, jei ta mergina skaito – čia ne apie tave. Suvokiu, kad kaip ir mes visos užaugai spaudžiama į vienos „priimtinos“ kūno formos rėmus ir net supermodeliams yra sunku mylėti save. Tiesiog, aš nuoširdžiai buvau apsidžiaugusi, kad jau gyvename laikais, kai ant moterų žurnalų viršelių atsiduria ir nestandartinio grožio moterys. 

Užtat šaunuolė Monique. Taip parodyt „rinkes“ reikia drąsos. Ypač kai itin seksualūs jos dizainerių kurti scenos kostiumai taip puikiai jas paslepia. Jei lygintis – tai su tikru paveiksliuku. Kitaip mūsų protas mato tik pusę tiesos ir tą nematomą susikuria, visad geresnę ir gražesnę, nei mūsiškė. Saviplaka – ką jau mokam, tą mokam. 

O aš rašau sėdėdama prie stalo, jaučiu, kaip pižaminės kelnės maloniai apglėbia pilvo rinkę. Eisiu virt moliūgų troškinio. Šiandien buvo paskutinė mano terapijos sesija. Terapeutė jos pabaigoje klausė: kokia buvo tų dviejų metų nauda? Išvardinau kelis dalykus, bet turbūt ryškiausias: visiškai nebeteisiu savo kūno, valgau ką noriu (o viską sau leidžiant ir ta visa šokolado plyta kažkaip nebeįveikiama vienu kartu pasidarė). 

Galiausiai, savo vertės nebematuoju nei išvaizdos grožiu, nei pasiekimų kiekiu. 

Aš esu ir šito gana.

Linkiu to ir jums, ir ypač moterų žurnalams ❤️

Paskelbta: Lap 10, 2020
Paskelbta: BLOG'AS
Autorius: Martynas Adomaitis

Palikti komentarą