Gyd. R. Merkytė: visa tiesa apie hialurono rūgštį – kodėl senstame ir kokia hialurono rūgšties koncentracija yra veiksminga?
Gyd. R. Merkytė: visa tiesa apie hialurono rūgštį – kodėl senstame ir kokia hialurono rūgšties koncentracija yra veiksminga?

https://manilla.lt/koncentruotas-hialurono-rugsties-serumas.html#/29-dydis-30_mlŠį straipsnį nusprendžiau parašyti todėl, kad sulaukiu labai daug klausimų apie hialurono rūgštį ir jos poveikį odai. Padariau išvadą, kad moterys, kad ir kaip taisyklingai stengiasi rūpintis savo oda ir jos sveikata, nežino daugelio dalykų apie šią mitais apipintą natūraliai mūsų organizme gaminamą medžiagą.

Šį straipsnį nusprendžiau parašyti todėl, kad sulaukiu labai daug klausimų apie hialurono rūgštį ir jos poveikį odai. Padariau išvadą, kad moterys, kad ir kaip taisyklingai stengiasi rūpintis savo oda ir jos sveikata, nežino daugelio dalykų apie šią mitais apipintą natūraliai mūsų organizme gaminamą medžiagą.

Papasakosiu svarbiausias ypatybes, susijusias su hialurono rūgštimi ir teisingu jos vartojimu. Pabrėžiu, kad informaciją straipsniams naudoju tik iš pripažintų ir moksliškai pagrįstų šaltinių.

 

Hialurono rūgštis (HR, dar vadinama tiesiog hialuronu, hialuronatu) – sudėtinis angliavandenis, priklausantis glikozaminoglikanų grupei, tiksliau - mukopolisacharidas, daugiausia paplitęs jungiamajame audinyje.

Pavadinimas kilo iš graikų žodžio „hyalos“, reiškiančio „skaidrus“, nes ši medžiaga – tai permatoma, tiršta, klampi substancija. Hialuronas sugeria vandenį ir perskirsto jį organizmo audiniuose. Viena hialurono rūgšties molekulė gali išlaikyti iki 500 molekulių vandens. Tai viena iš labiausiai hidrofilinėmis (pritraukiančiomis vandenį) savybėmis pasižyminti natūraliai gamtoje randama medžiaga, kuri nepakito per tūkstančius metų, todėl kaip natūralus drėkiklis turi daug naudingų savybių žmogaus odai ir yra plačiai naudojama dermatologijoje.

 

HR yra daugelyje organizmo audinių ir gyvybinių skysčių, bet didžiausia jos dalis - apie 50 proc. - yra odoje. Pagal savo sandarą oda primena čiužinį: spyruoklių funkcijas atlieka kolageno ir elastino skaidulos, o visą tarp jų esančią erdvę užpildo vandeninis užpildas - gelis, kuris susideda iš mukopolisacharidų. Didžiausią jų dalį sudaro hialurono rūgštis.

 

HR yra biologiškai draugiška medžiaga žmogaus organizmui. Atlikus savo vaidmenį, ji natūraliai suyra ir iš organizmo visiškai pasišalina.

 

“HA has a dynamic turnover rate. HA has a half-life of 3 to 5 min in the blood, less than a day in the skin and 1 to 3 weeks in the cartilage.“ 1

 

HR randama tiek išoriniame (epidermyje), tiek vidiniame odos sluoksnyje (dermoje). Hialurono rūgštis išlaiko odą drėgną, jauną ir sveiką. Tai yra vienas pagrindinių ekstraląstelinių odos komponentų, prisidedančių prie audinių atsinaujinimo. HR palaiko drėgmę audiniuose, kuri įtakoja audinių elastingumą, stangrumą, skatina fibroblastų dauginimąsi ir migraciją. Fibroblastai – jungiamojo audinio ląstelės, gaminančios tarpląstelinio užpildo komponentus – pagrindinį odos baltymą kolageną, elastines skaidulas, glikoproteinus, glikozaminoglikanus. Tai pasikartojantis procesas, skatinantis naujų fibroblastų proliferaciją (dauginimąsi ir brendimą), ko pasekoje vykdoma kolageno ir hialurono rūgšties sintezė.

 

HR organizme gyvuoja trumpą laiko periodą, apie 1-2 dienas, todėl jos atsargas reguliariai būtina papildyti!

 

                      Vidutiniškai apie 28 - 30-uosius gyvenimo metus žmogaus organizme HR sintezė sulėtėja, pradeda blogėti ir jos kokybė: kaupiasi pažeistos kolageno skaidulos, mažėja koncentracija - molekulės “suriša” mažiau vandens. Norint išsaugoti gražią, lygią ir jauną odą, reikalingas šios medžiagos papildymas išoriniais metodais – dermatologinėms priemonėmis, savo sudėtyje turinčiomis HR.

 

“The most dramatic histochemical change observed in senescent skin is the marked disappearance of epidermal HA, while HA is still present in the dermis.“ 1

 

                      Vis tik pagrindiniai HR gamybos odoje priešai yra UV spinduliai. Piktnaudžiavimas saulės voniomis, soliariumu gali labai sumažinti organizme natūraliai šios medžiagos pagaminamos kiekius. Pavyzdžiui, nudegimas saulėje blokuoja šios rūgšties gamybą ilgam laikui, todėl būtina naudoti priemones su SPF filtrais. Rūkymas, alkoholio vartojimas, kondicionuojamos patalpos ir kiti aplinkos veiksniai taip pat įtakoja HR gamybos mažėjimą.


 


Kuo ypatingas MANILLA 2 proc. hialurono rūgšties serumas?

 

 

Serumas – unikalus bei modernus kosmetikos gaminys, kurį sudaro labai didelės koncentracijos biologiškai aktyvios medžiagos. Dėl mikroskopinio dydžio molekulių ir savitos struktūros serumas gali giliai prasiskverbti į giliausius odos sluoksnius.

 

MANILLA 2 proc. serumo sudėtis – ekologiškos alavijo sultys, augalinis sorbitolis, hialurono rūgštis (mažos ir didelės molekulinės masės), vitaminas C, natūralūs konservantai - natrio benzoatas ir kalio sorbatas, žaliųjų citrinų eterinis aliejus.

 

 Manilla serumas gaminamas iš hialurono rūgšties, išgaunamomo iš bakterijų biofermentacijos būdu.

 

Paprastai kosmetikos gaminiuose naudojama hialurono koncentracija yra 1 proc. MANILLA hialurono rūgšties serume naudoja 1 proc. labai mažos molekulinės masės hialurono ir 1 proc. didelės molekulinės masės hialurono - taigi, gaminio koncentracija yra dvigubai stipresnė nei tradicinių rinkoje siūlomų dermatologinių priemonių. Netrukus paaiškinsime, kodėl tokia proporcija yra labai svarbi.

 

Hialurono rūgštis skirstoma į didelės molekulinės masės molekules (dydis - daugiau kaip 500 kDa), mažos molekulinės masės molekules (dydis - 20-100 kDa) ir oligosacharidus (dydis - 0,4-10 kDa).

 

 Veiksmingumo paslaptis slypi dviejų dydžių hialurono rūgšties molekulėse – moksliniais tyrimais įrodyta, kad:

★labai mažos molekulinės masės hialurono molekulės prasiskverbia pro išorinį odos sluoksnį – epidermį, ir patenka į tikrąją odą – dermą, kurioje vyksta kolageno ir elastano sintezė. Hialuronas yra labai svarbus pagalbininkas šių medžiagų gamyboje, nes tiekia maistines medžiagas, reikalingas odos struktūrinių baltymų sintezei.

★didelės molekulinės masės hialurono rūgšties molekulės neprasiskverbia giliai į odą, bet lieka epidermyje ir čia atlieka ne ką mažiau svarbesnę išviršinio drėkinimo funkciją - drėgmė sulaikoma arčiau paviršiaus, drėkinami epidermio sluoksniai. Odos paviršiuje hialuronas padeda formuoti barjerą, apsaugantį nuo drėgmės netekimo ir garavimo, todėl yra ypač svarbus apsauginei odos funkcijai palaikyti.

★vitaminas C, kaip svarbi maistinė medžiaga, tiesiogiai dalyvauja naujų kolageno skaidulų gamyboje. Hialurono rūgštis “nuneša” vitaminą C į dermos sluoksnius, kuriuose jis yra efektyviai panaudojamas kolageno sintezei. Be šių savybių vitaminas C skaistina odą ir yra galingas antioksidantas, kovojantis prieš senėjimą skatinančius laisvuosius radikalus.

 

MANILLA 2 proc. hialurono rūgšties serumas su efektingai didina odos elastingumą, stangrumą, lygumą, skatina kolageno gamybą ir normalią odos veiklą. Oda tampa švelni, lygėja paviršinės raukšlės ir nelygumai. Hialurono rūgštis padeda atsinaujinti ląstelėms, gerina mikrocirkuliaciją, mažina sausumo ir perštėjimo pojūčius. Hialurono rūgšties efektyvumas lyginant raukšles yra moksliškai įrodytas atliekant klinikinius tyrimus. Dėl gilaus drėkinimo hialurono rūgštimi oda tampa lygesnė, minkštesnė, įgauna "apimties", sumažėja raukšlės. Be to, hialurono rūgštis sustiprina ląsteles bei padeda joms apsiginti nuo bakterinių infekcijų. Hialurono rūgšties natūraliai yra odoje, ji yra jungiamojo audinio dalis, tačiau su metais jos mažėja, oda glemba, praranda jaunatviškumą, elastingumą, sausėja. Oda lygesnė, skaistesnė taps jau po pirmo naudojimo mėnesio!

 

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3583886/pdf/de-4-253.pdf
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3191166/pdf/pone.0026078.pdf

Paskelbta: Vas 19, 2017
Paskelbta: BLOG'AS
Autorius: Martynas Adomaitis

Palikti komentarą