Gyd. Rūta atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie kosmetiką (II dalis)
Gyd. Rūta atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie kosmetiką (II dalis)

Šiame blogo įraše sužinosite apie kosmetikos konservantus ir kaip gali būti kosmetika be jų. Rasite informacijos apie hialurono rūgštį ir nuo kada ją vertą naudoti, taip pat apie kosmetiką nėštumo metu ir kodėl žiemą apverčiame odos priežiūros retina aukštyn kojomis – odą maitiname dieną, o vakarais drėkiname.

Šiame blogo įraše sužinosite apie kosmetikos konservantus ir kaip gali būti kosmetika be jų. Rasite informacijos apie hialurono rūgštį ir nuo kada ją vertą naudoti, taip pat apie kosmetiką nėštumo metu ir kodėl žiemą apverčiame odos priežiūros retina aukštyn kojomis – odą maitiname dieną, o vakarais drėkiname.

 

KONSERVANTAI. Kokius konservantus naudojate MANILLA kosmetikoje? Koks jų poveikis odai? Kas vietoj parabenų padeda išlaikyti galiojimo laiką ilgesnį?

Parabenai yra tik viena iš kosmetikos konservantų grupių, tų grupių yra daug ir įvairių. Kodėl parabenai tokie populiarūs daugelyje sintetinių kosmetikos gaminių? Nes jie yra labai pigūs gamintojui, juos labai lengva integruoti į formulę, jie nekeičia produkto savybių (neturi specifinio kvapo ar spalvos), pratęsia gaminių galiojimo terminą net iki keleto metų, yra atsparūs produkto specifikacijoms (pvz. apima platų pH spektrą, juos galima naudoti tiek labai rūgštiniuose, tiek labai šarminiuose produktuose), yra atsparūs aukštai temperatūrai produkto gamybos metu. Ne veltui ant parabenų krenta juodas šešėlis ir atliekami moksliniai tyrimai dėl jų nesaugumo ir išėmimo iš rinkos.

Kaip pagaminti ilgai galiojančius produktus (iki 1 m.) be konservantų? Šiais laikais natūralių biotechnologijų pagalba yra sukuriama labai daug įvairių kosmetikos ingredientų, kurių pirminė funkcija yra visai kitokia, nei konservavimas (pvz. odos kondicionavimas). Dažnai tokios medžiagos šalutinis poveikis yra nepalankios terpės bakterijoms veistis sudarymas. Tai reiškia, kad įdėjus tokią medžiagą į kosmetikos gaminį ne tik gausime papildomą poveikio efektą (pvz. odos drėkinimą), bet ir užkirsime kelią mikroorganizmams daugintis. Tokios medžiagos plačiąją prasme vadinamos KONSERVAVIMO SISTEMOMIS, yra natūralios, o populiariausi jų pavyzdžiai - caprylyl glycol & phenethyl alcohol, maltol & polyquaternium-80.

Didžioji dalis MANILLA gaminių (apie 85 proc.) konservantų savyje neturi. Likusioje nedidelėje dalyje yra naudojamas labai švelnus ir lengvas ekokonservantas, kurį leidžia naudoti visos pasaulio ekologiškumo ir natūralumo organizacijos, tokios kaip COSMOS, ECOCERT, USDA organics ir kt. Jo cheminis pavadinimas yra dehydroacetic acid & benzyl alcohol.

Taigi, MANILLA savo produkcijoje naudoja tik 3 konservavimo sistemas, iš kurių net 2 nėra traktuojamos kaip konservantai, o kaip odai naudą nešančios medžiagos. Visa tai dėl JŪSŲ odos saugumo. Ar gali būti geresnis motyvas rinktis tokią odai saugią kosmetiką..?

NĖŠTUMAS IR KOSMETIKA. Ar MANILLA gaminius gali naudoti nėščios/maitinančios moterys? Ko bendrai patartumėte vengti kosmetikoje besilaukiant? Kokius 3 MANILLA produktus rekomenduotumėte nėštukėms?

Visi MANILLA gaminiai yra saugūs ir tinkami naudoti nėščioms bei maitinančioms moterims ir vaikams nuo 3 metų.

Pirmoji taisyklė yra ta, kad laukiantis vaikelio ar žindant, kada organizmas yra jautresnis, kuomet pakinta hormoninė ir nervų sistemos, net jei iki tol nebuvote niekam alergiška, patartina vengti bet kokių potencialių alergenų ar iritantų. Didžiąją dalį (apie 80 proc.) visų odos alergijų sukelia trys ingredientų grupės – kvapikliai (įskaitant ir natūralius eterinius aliejus), dažikliai ir konservantai. Tad norint apsisaugoti ir išvengti nemalonių odos reakcijų – egzemos, dermatitų – geriausia rinktis kosmetiką be šių priedų. Tokia yra MANILLA NUDITUM* linija, skirta visų tipų odai, atliekanti drėkinimo ir valymo funkcijas ir SILENTIUM* linija, kuri skirta sausai, jautriai odai. Tai hipoalerginė linija.


Kokie kosmetikos ingredientai yra pavojingi nėštukėms ir maitinančioms moterims? Reikėtų vengti kosmetikos gaminių su retinoidais (vit. A grupės komponentais – retinoic acid, retinyl palmitate, retinaldehyde, adapalene, tretinoin, tazarotene, isotretinoin) ir salicilo rūgšties koncentracijomis. MANILLA tam tikruose gaminiuose naudoja šiuos komponentus, tačiau leistinas ir saugias koncentracijas. Salicilo rūgšties rasite tik riebiai odai skirtoje SOLUTIO linijoje.

Prieš perkant kito gamintojo kosmetiką su šiais ingredientais pravartu pasiaiškinti koncentracijas. Yra įtarimų, kad per didelė retinoidų (vit. A) koncentracija gali būti toksiška vaisiui ir sukelti jo apsigimimus, o per didelė salicilo rūgšties dozė (didesnė nei saugi 2 proc. koncentracija) gali būti susijusi su intrakranialine hemoragija.

Kiti kosmetikos gaminių komponentai, kurių yra pavojingi nėščiosioms ar žindančioms moterims yra kitos konservantų grupės (formaldehido donorai – formaldehyde, quaternium-15, dimethyl-dimethyl (DMDM), hydantoin, imidazolidinyl urea, diazolidinyl urea, sodium hydroxymethylglycinate), visi parabenai (methylparaben butylparaben ethylparaben isobutylparaben propylparaben), cheminiai saulės apsaugos filtrai (SPF – avobenzone, homosalate, octisalate, octocrylene, oxybenzone, oxtinoxate, oxtocrylene), benzoilo peroksidas, hidrokvinonas (odos pigmentaciją mažinantis komponentas), phtalatai (BzBP, DBP, DEP, DMP, or diethyl, dibutyl, or benzylbutyl phthalate), amoniakas, dihidroksiacetonas, botulino toksinas.


Mūsų rekomendacija – rinkitės natūralią kosmetiką, nes labiausiai tikėtina, kad joje nebus sintetinių ir cheminių komponentų, kurie yra nerekomenduotini naudoti nėščioms ir maitinančioms moterims.

ŽIEMA. Kodėl reikia keisti drėkinančio ir maitinančio kremo tepimo laikus (pakeisti rutiną aukštyn kojomis)?

Esminė kremų ir serumų naudojimo taisyklė keičiantis sezonams – kai temperatūra yra pliusinė, ryte veido odą drėkiname, naktį – maitiname. Kuomet temperatūra yra žemiau 0, ryte veido odą maitiname, naktį – drėkiname.


Paaiškinimas – žiemą oras yra ne tik labai šaltas, bet ir labai sausas. Drėgmė pagal fizikos dėsnius eina iš didesnės koncentracijos į mažesnę, todėl žiemą, jei nepakankamai apsaugome veidą. Jei tik jį gausiai pridrėkiname, bet nepamaitiname ir išeiname į lauką, drėgmė iš odos, kur jos daugiau, garuoja į aplinką, kur jos mažiau, todėl vyksta labai smarki odos dehidratacija.

Šaltuoju metu nakčiai odą reikia drėkinti, nes oro temperatūra namie yra pakankamai šilta, o santykinė drėgmė – didesnė nei lauke, todėl nevyksta toks intensyvus vandens garavimas iš odos į aplinką. Tai yra labai svarbi odos priežiūros taisyklė ir ją reikia prisiminti kiekvieno sezono kaitos metu, naudojant bet kokios rūšies ir tipo kosmetiką. Odos dehidratacijos priežastys yra labai rimtos – nuo estetinės odos išvaizdos pakitimų, raukšlių atsiradimo iki odos patologinių būklių (egzemos) išprovokavimo.

AMŽIUS. Nuo kada vertėtų pradėti naudoti hialurono rūgštį? Kokiais atvejais rinktis hialurono serumą? Ar oda nepripras ir nesusiraukšlės, jei tokio serumo nebenaudosiu?


Pagal mokslinę informaciją hialurono rūgštį kosmetikoje rekomenduojama pradėti naudoti nuo 28-30 m., kada natūraliai šio struktūrinio odos komponento sintezė organizme sumažėja ir papildymas iš išorės tampa naudingu ir reikalingu. Nuo tokio amžiaus mūsų organizmas ima „senti“ – sustiprėja ląstelių ardymo ir žuvimo procesai, lėtėja atsinaujinimas. Todėl pradėti vartoti hialurono komponentus nedidelėmis dozėmis yra pravartu norint apsisaugoti nuo ankstyvo senėjimo pasekmių – odos dehidratacijos, raukšlyčių formavimosi.

Hialurono rūgšties serumas tinka visų tipų odai, jį rinktis reikia tada, kai jaučiate, kad atsirado odos dehidratacijos požymių – oda tapo dirgli, jautresnė nei įprastai, šiurkšti, šerpetojanti, mažiau švytinti, praradusi skaistumą, stangrumą, o nusiprausus jaučiamas sausumo ir tempimo pojūtis, diskomfortas, atsirado naujų raukšlelių, vadinasi, oda yra dehidratuota ir jai reikia papildomo gilaus drėkinimo.

Odos dehidratacija – būklė (ne odos tipas), nuo kurios kenčia tiek sausos, tiek normalios/mišrios, tiek riebios odos savininkės. Mitas, kad oda pripranta prie gerų komponentų – tai tarsi sakyti, kad priprasime gerti vandenį. Norint organizmą išlaikyti sveiką, žvalų ir jauną, patartina per dieną suvartoti 30 gr. vandens vienam kūno kilogramui. Kodėl nelepinti odos vandeniu (drėgme) kasdien? Kodėl reikia manyti, kad jei laikysime ją „ištroškusią“, suteiksime jai naudos? Jeigu hialuroną naudotumėte labai aktyviai, dažnai ir daug laiko, žinoma, kad nutraukus tokio produkto vartojimą pastebėtumėte, kad oda grįžo į „pradinį“ lygmenį, kokį turėjote prieš pradedant naudoti hialurono produktus. Tačiau nustojus jį naudoti odos būklė tikrai nepablogės.

LINIJŲ MAIŠYMAS. Ar galima maišyti MANILLA kosmetikos linijas tarpusavyje? Ar galima MANILLA kosmetiką naudoti su kito kosmetikos brand'o produktais?
Taip, tikrai galima, ir net kartais – rekomenduotina. Linijos yra santykinis skirstymas, sukurtas, kad Jums būtų aiškiau ir patogiau išsirinkti mūsų gaminius. Dažnai oda nebūna vientisa – ji gali būti ir riebi su sausomis vietomis, ji gali būti ir sausa su spuogeliais. Tokiais atvejais naudoti MANILLA produktus iš skirtingų linijų yra tikrai naudinga, nes tuo pačiu metu sprendžiamos kelios odos problemos – pavyzdžiui dehidratacija ir aknė, arba aknė ir senėjimo stabdymas.

Todėl visada prašome ir norime, kad su mumis konsultuotumėtės dėl produktų parinkimo – konsultacijos@manilla.lt, asmenine žinute FB arba IG, telefonu 860104012, per iššokantį konsultacijų langą mūsų internetinėje svetainėje ar tiesiog gyvai mūsų parduotuvėse Vilniuje CUP ir Klaipėdos Akropolyje.

Ir taip, MANILLA kosmetika yra draugiška su kitomis kosmetikos rūšimis ir prekės ženklais, tad jei jaučiate poreikį, naudokite mūsų produktus su kitais savo mėgstamais gamintojais. Vienintelis prašymas – rinkitės natūralią kosmetiką, saugokite save ir gamtą.

Parengė gyd. Rūta.

 

Paskelbta: Sau 26, 2019
Paskelbta: BLOG'AS
Autorius: Martynas Adomaitis

Palikti komentarą