Veiksmingiausi ingredientai kosmetikoje prieš raukšles – dumbliai ir kitos gamtos gėrybės iš jūros
Veiksmingiausi ingredientai kosmetikoje prieš raukšles – dumbliai ir kitos gamtos gėrybės iš jūros

Dalinamės žurnale „TAPATI“ pasirodžiusiu„MANILLA“ įkūrėjos gyd. Rūtos Merkytės-Elekšienės straipsniu apie veiksmingiausius ir visiškai natūralius ingredientus padedančius išlaikyti odą lygesnę ir jaunatviškesnę. Inovatyvieji jūrų dumbliai ir kiti jūriniai ingredientai, kurie minimi straipsnyje yra brandžios odos MOMENTUM ir mišrios odos SILENTIUM linijų produktuose.

Dalinamės žurnale „TAPATI“ pasirodžiusiu„MANILLA“ įkūrėjos gyd. Rūtos Merkytės-Elekšienės straipsniu apie veiksmingiausius ir visiškai natūralius ingredientus padedančius išlaikyti odą lygesnę ir jaunatviškesnę. Inovatyvieji jūrų dumbliai ir kiti jūriniai ingredientai, kurie minimi straipsnyje yra brandžios odos MOMENTUM ir mišrios odos SILENTIUM linijų produktuose.

Kodėl oda sensta?

Oda yra vienas daugiausiai ekspozicijos ir kontakto su aplinkos dirgikliais patiriantis organas. Kartu, tai yra veidrodis mūsų būsenos, savijautos, sveikatos būklės ar, galiausiai, amžiaus. Odos senėjimas yra natūralus procesas, tiesa, dažnai ankščiau pasireiškiantis moterims.

 Vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių moterų odos pakitimus, yra apie 20-uosius gyvenimo metus prasidedanti kolageno degradacija, kasmet produkuojamo kolageno kiekį sumažinanti 1%. Kolageno ir elastino skaidulos pasidaro retesnės, tačiau stambesnės. Tai lemia mažesni labilumą, sunkesnį atsistatymą, mažiau standžią ir tvirtą komponentų sąveiką ir odos struktūrą. Viso to rezultatas – sumažėjusio elastingumo, pakritusi, o galiausiai susiraukšlėjusi odą.

20-tieji metai taip pat lemiami odos natūralios eksfoliacijos sumažėjimui. Raginės odos ląstelės esančios pačiame odos paviršiuje sunkiau pasišalina, pradeda kauptis odos paviršiuje. Šį procesą seka riebalinių liaukų veiklos palaipsnis mažėjimas, tuomet išsiskiria mažiau natūralios odos apsaugos ir maitinamųjų faktorių. Ir šiame etape oda plonėja, atsiranda pilkumas, dingsta natūralus švytėjimas, pamažu pradeda formuotis gilios amžinos raukšlės, nebestabdomas vandens garavimas iš tarpląstelinio matrikso ir pasireiškia odos dehidratacija.

Kodėl moteris tai užklumpa ankščiau?

Moterų oda yra ypač jautri hormonų pusiausvyros kitimams, emocinei būsenai, o būtent šie procesai fiziologiškai labilesni ir aktyvesni dailiosios lyties atstovėms. Taip pat didelę įtaką daro anatominis skirtumas nuo vyrų odos ypatumų, lemiantis plonesnį moterų vidurinį odos sluoksnį (dermą), kuriame ir formuojasi kolageno, elastino ir hialurono rūgšties kompleksai. Nepaisant to, vyrams pasisekė turėti didesnį ląstelių aktyvumą sintetinant fibrilinį kolageno proteiną, todėl jiems retai matysime net mažiausias mimikos raukšleles.

Kalbant apie odos būklę, hormonai yra labai svarbi grandis. Didelę įtaką moterų odos būklei ir dramatiškam kolageno sintezės sumažėjimui turi menopauzė, kai iš esmės persitvarko hormonų pusiausvyrą. Tuo metu sumažėja estrogeno, kuris skatina kolageno sintezę ir užtikrina vienodą odos tekstūrą. Būtent po menopauzės oda suplonėja, praranda aktyvumą intensyviai sintetinti apsauginius faktorius, tampa jautresnė bei hiperpigmentuota. Ir nors vyrams taip pat pasireiškia hormonų disbalansas ir testosterono koncentracijos sumažėjimas, tai nutinka gerokai vėliau, apie 55-60 metus, kai tuo tarpu moterims menopauzė ir estrogeno sumažėjimas pasireiškia 40 – 50 gyvenimo metais.

Visgi yra galimybė tai sulėtinti saugant odą nuo išorinių faktorių. Būtent dėl aplinkos veiksnių susidaro laisvieji radikalai, kurie sukelia cheminius ir struktūrinius ląstelių pokyčius. Laisvųjų radikalų atsiradimą lemia ultravioletinė spinduliuotė, oro tarša, kondicionuojamas oras ar gyvenimo būdo veiksniai, tokie kaip rūkymas, alkoholio vartojimas.

 

Ką daryti norint sulėtinti odos senėjimo procesus?

Gera žinia ta, kad oda yra labili ir linkusi atsinaujinti. Tinkamai ją drėkinant ir maitinant bei papildant reikiamomis medžiagomis senėjimo procesai gali būti sulėtinami, o audinių griuvimas – pristabdomas.

Svarbiausia beatodairiškai odą mylėti, ja rūpintis reguliariai ir praturtinti geriausiais produktais ir veiksmingiausiomis medžiagomis. Pirmiausia svarbu rūpintis tinkamu odos drėkinimu, nes pirmasis faktorius raukšlelėms formuotis – drėgmės praradimas. Svarbu, kad veikliosios medžiagos pasiektų giliuosius odos sluoksnius ir palaikytų reikiamą drėgmės bei  maistinių medžiagų sintezės balansą.

Antram norint, jog oda išliktų elastinga, skaisti ir jaustųsi komfortiškai, svarbu, jog būtų užtikrintas natūralaus drėgmės faktoriaus (NDF) apsauginis sluoksnis. NDF – tai daugelio humektantų (intensyvių drėkiklių) sąjunga, kurie aktyvina fermentus, padedančius ląstelėms atsinaujinti. Jis gaminamas viršutinio odos sluoksnio – epidermio – tam, kad būtų palaikoma ir apsaugoma sveikos odos būsena.

NDF užtikrina odos elastiškumą ir maksimalų maistinių medžiagų panaudojimą struktūrinių baltymų sintezei, suteikia barjerinį sluoksnį, saugantį odą nuo infekcijų, dehidratacijos ar cheminių medžiagų, kurių randame dekoratyvinėje kosmetikoje.

Odai senstant NDF mažėja, neberibojamas vandens garavimas iš odos tarpląstelinės medžiagos, todėl brandžios odos savininkių vienas dažniausių skundų yra odos sausumas, o neretai jį lydi ir dehidratacija.

Kas šiuo metu veiksmingiausia natūralios kosmetikos pasaulyje?

Moksliškai įrodyta, jog jūrų dumblių ekstraktai skaistina ir regeneruoja odą bei prailgina formulėje sąveiką tarp biokolageno, elastino ir hialurono rūgšties, kas ypatingai pagerina šių medžiagų veiksmingumą. Jūrų dumblių ekstraktai – inovatyvūs gamtos stebuklai – vis labiau įsitvirtina kosmetologijoje kaip natūralūs ir labai efektyvūs antioksidantai, turintys daug vitaminų ir kitų odai reikalingų medžiagų, kurios apsaugo, regeneruoja ir intesyviai drėkina odą.

Maži žalieji dumbliai, kurie auga po vandeniu ant akmenų Prancūzijos uolingoje šiaurės vakarų dalyje. Šie minkštos ir velvetinės tekstūros stebuklai užtikrina greitą ir efektyvų odos drėkinimą, kai būklės pagerėjimas pastebimas jau po 8 val. Žalieji dumbliai, kurie auga ant jūros pakrančių uolų Čilėje ir Maroke. Būtent šis ingredientas skirtas odos apsaugai ir gali  suteikti aksominės odos efektą. Tyrimuose jis apibūdinimas kaip ingredientas odą paliekantis šilkine ir sukuriantis „antrąją odą“, nes apsaugo nuo transepiderminio vandens netekimo (TEWL) – net 27% sumažina drėgmės netekimo  ir išgaravimo per odą tikimybę.

Raudonieji dumbliai – užtikrina odos skaistumą, spindesį ir gaivumą. Ištirta, kad šis ingredientas pagerina odos cirkuliaciją ir regeneraciją, todėl reguliuoja sebumo išsiskyrimą, kas ypač svarbu mišriai odai. Pastebėta, kad po 2 mėn. naudojimo perteklinio sebumo išsiskyrimas sumažėja net 34%.

Paskelbta: Sau 30, 2019
Paskelbta: BLOG'AS
Autorius: Martynas Adomaitis

Palikti komentarą