Geriausiai parduodamos

Visos daugiausiai perkamos

Naujausi įrašai

Nėra komentarų
Apie tai, kur slypi gražių ir sveikų plaukų paslaptis
Apie tai, kur slypi gražių ir sveikų plaukų paslaptis

Atsakymai į dažniausiai užduodamus ir itin svarbius klausimus, siekiant išlaikyti nepriekaištingą plaukų ir galvos odos būklę.

Ką daryti, kad plaukų galiukai neskilinėtų, nesišiauštų? Gavome daugybę užklausų apie plaukų priežiūrą, todėl pakalbinome plaukų stilistę Agnę Andriulionytę (@vejas plaukuose), kuri jau daug metų dirba su natūraliomis plaukų priežiūros priemonėmis ir gali atskleisti kaip turėti sveikus, stiprius ir kerinčius plaukus:

Jūsų dažniausiai užduodami klausimai apie plaukus!

  •       Priemonės nuo slinkimo - kas padeda? 

Vienareikšmiško atsakymo nėra. Pirmiausia reiktų išsiaiškinti slinkimo priežastį. Visada rekomenduoju pradėti nuo ,,vidaus“, apmąstyti mitybą. Jei slinkimas ilgalaikis ir labai gausus reiktų kreiptis į specialistus.  Veiksmingos yra nenuplaunamos priemonės, nepadės šampūnas, kadangi  jis veikia odą labai trumpai. Renkantis priemonė reiktų atkreipti dėmesį į sudėtį, kurioje sudėties sąrašo vietoje yra veikliosios medžiagos, jos turėtų būti kuo arčiau pradžios. O taip pat ar jos tikrai yra skirtos kovai su slinkimu. Puiki alternatyva komercinėms priemonėms yra galvos odos aliejavimas. Pasigamintas augalinių ir eterinių aliejų mišinys yra koncentruota medžiaga, be nereikalingų ar net žąlingų priemaišų, kurių pasitaiko losjonuose nuo slinkimo. 

  •       Ką daryt, kad galiukai nesišakotų?

Galiukai skilinėja dėl sausumo, kurį sukelia naudojamos cheminės medžiagos arba termo prietaisai. Norint to išvengti reiktų visų pirma reikia atsisakyti priemonių su SILIKONAIS. O taip pat:

v  Rinktis švelnias priemones galvos plovimui, kadangi agresyvios putojančios medžiagos sausina ne tik odą bet ir plaukus;

v  Visada naudoti kondicionierių ar balzamą;

v  Bet kartą savaitėje palepinti plaukus kaukėmis;

v  Būtinai naudoti termo apsaugą prieš džiovinant ar tiesinant plaukus;

v  Prieš plaunant plaukus pasidaryti aliejaus kaukę;

v  Naudoti aliejuką plaukų galams (be silikonų J).

 

 

  •       Šampūnas, kuris kontroliuoja sebumo išsiskyrimą? Ar tai egzistuoja, kas padeda nuo perdėto plauku sebumo issiskyrimo? 

 

Reikėtų išsiaiškinti kokia to priežastis, jei riebalavimasį sukelia sveikatos sutrikimai, priemonės, kuria paminėsiu nepadės. Tačiau, kad ir kokia būtų riebalavimosi priežastis, šampūnas gali būti, tik kaip pagalbinė priemonė, kuri dezodoruoja ir valo odą.  Sebumas yra odos apsauginė priemonė. Jei galvą plauname agresyvių plaunamųjų medžiagų turinčiu šampūnu, oda pradeda dar labiau riebaluotis norėdama apsaugą atstatyti. Taip gaunam uždarą ratą, kuo dažniau plauname, tuo labiau riebaluojasi oda. Reiktų atkreipti dėmesį į tai kiek dažnai liečiate plaukus, pasistengti to nedaryti. Karštas vanduo suaktyvina riebalinių liaukų veiklą, todėl galvą plovimo pabaigoje reiktų perlieti vėsesniu vandeniu. 

 

  •       Taisyklingas galvos trinkimas - kaip ji atlikti? 

Niežulys, pleiskanos ir slinkimas gali būti prastos galvos odos higienos pasekmė. Dažniausia klaida, kadangi gyvenimo tempas yra didelis, tai skubėjimas. Ir galvoti, kad vos paliesti putomis odą užtenka taip pat klaidinga. Plaunant būtinas masažas. Sudrėkiname plaukus, tuomet nedidelį kiekį šampūno paskirstome delnuose ir tepame juo galvos odą, kad priemonė pasiskirtytu tolygiai. Pirštų pagalvėlėmis, nedraskant nagais kruopščiai masažuojame galvos odą bent 2 minutes.  Skalaujame ir kartojame dar kartą. Persistengti su šampūno kiekiu nereikia, nes tuomet putų perteklius trugdo pajusti, kurias viatas dar reiktų patrinti. Noriu atkreipti dėmesį, kad pakankamai kruopščiai neišmasažavus galvos odos, tik vizualiai ji atrodo švari. Jei pamatytumetė gerokai išdidintą vaizdą paaiškėtų, kad galvos oda yra apnašuota, o folikulai užsikimšę.  Ypač atidžiai reiktų trinkti galvą turint storus, vešlius plaukus, kadangi pasiekti odą yra dar sunkiau. 

  •       Kokį šampūną ir kaukę rinktis, jei oda riebi, o plaukų galiukai sausi?

Reiktų rinktis šampūna riebiai galvos odai, tačiau atkreipti dėmesį, kad jame nebūtų labai agresyvių ploviklių, kurie dar labiau sausintų plaukus. (tokie kaip SLS,SLES) Apskritai šių medžiagų reiktų vengti visiems, kadangi jie ilgainiui pažeidžia plauko paviršių ir dėl jų plaukas skilinėja ir plonėja. 

Kaukės pasirinkimo riebi galvos oda negali įtakoti, kadangi ji skirta plaukui. Sąlyčio su galvos oda neturi būti. Kaukė reiktų rinktis giliai drėkinančia arba maitinančią.

  •       Kokiais būdais galima spręsti išsišakojimą per visą ilgį?

 

Išsišakojimas = iššausėjimas. Visų pirma reiktų padaryti viską, kad nekenktume plaukui ir intensyviai užsiimti maitinimu. Pastaruoju metu taip pat siūlomas aparatinis plaukų poliravimas, tačiau nesu jo šalininkė, kadangi mano nuomone po šios procedūra ilgainiui prarandama plaukų apimtis. O nekokybišku aparatu daromas poliravimas dar labiau pakenks, nei padės. 

MANILLA plaukams skirtas kosmetikos priemones rasite: https://manilla.lt/plauku-priemones/

Šiuose produktuose nerasite silikonų ir aršių putoklių. O jūsų plaukus praturtins į šią liniją sudėti natūralus ir veiksmingi beržo, ąžuolų, apynių, dilgėlių bei kiti plaukams naudingi ekstraktai. Taip pat SANA LUX* linijoje esantys gaminiai plaukams yra su veikliosiomis medžiagomis kaip augalinis keratinas, skystas šilkas ir t. t.

Paskelbta: Vas 21, 2019
Paskelbta: BLOG'AS
Autorius: Klaipedos akropolis

Palikti komentarą