Aliejavimo procedūra - galas pavargusiems plaukams
Aliejavimo procedūra - galas pavargusiems plaukams

Šiame blogo įraše papasakosime, kodėl plaukams ilgalaikėje perspektyvoje labai svarbu parinkti „švarios sudėties“ priemones ir kaip plaukus atstatyti, todėl suteiksime informacijos apie vieną veiksmingiausių procedūrų, galimų atlikti namuose – ALIEJAVIMĄ.

Kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime kenčia nuo plaukų skilinėjimo, slinkimo, šiaušimosi. Todėl yra svarbu suprasti kas yra plaukas ir kaip jam vėl suteikti sveiką išvaizdą.

Kas yra plaukai ir nuo ko jie tampa pavargę?

Plaukas yra odos darinys, išorinis odos sluoksnis. Jis turi pirminius ir antrinius „organus“. Pirminiai yra plauko šaknis ir kamienas, antriniai – plauko raumuo ir riebalinės liaukos. Vieta, iš kurios auga plaukas, yra odos įduba, maišelis, vadinamas folikulu.

Plaukų skaičius susiformuoja iki gimimo, folikulų skaičius nuo tada per gyvenimą nekinta. Plaukai atauga, bet nauji folikulai nesusidaro, mes tik galime priversti senuosius atsigauti, prižiūrėdami juos aliejais, masažais. Įdomus faktas tas, kad plaukai per gyvenimą pasikeičia 15-30 kartų.1

Plaukai išsausėja nuo dažymo, lūžinėja nuo temperatūros kaitos, nušiursta nuo kieto ar sūraus vandens, pradeda slinkti nuo netinkamos mitybos ir patiriamo streso.2 Prie nualintos plaukų būsenos nemažai prisideda ir plaukų priemonėse esančios medžiagos, tokios kaip – sulfatai ir fosfatai. Dažniausiai sintetiniuose šampūnuose ir kondicionieriuose pasitaikantys sulfatai yra: SLS (Sodium Lauryl Sulphate), SLES (Sodium Laureth Sulphate), ALS (Ammonium Lauryl Sulphate). Šie sintetinės kilmės ingredientai ilgainiui sausina odą, sukelia įvairias iritacijas, netgi gali sukelti alergines reakcijas. 

 

Kuo ypatinga aliejavimo procedūra ir ką ji suteikia plaukams?

Plaukas turi savybę sugerti vandenį, gyvulinės bei augalinės kilmės riebalus ir gliceriną, tačiau visai nesugeria  mineralinių aliejų, vazelino ir vazelino aliejų, jie lieka ant plauko paviršiaus. Todėl yra būtina atsakingai rinktis plaukų priežiūros priemones, kad jos būtų naudingos pačiam plaukui, o ne jo išorei.

Aliejai storina patį plauką, priglaudžia plauko žvynelius prie kamieno, lygina sieneles, sumažina nuo plauko šampūnu nuplaunamų baltymų kiekį, dar kiti pagyvina odoje kraujo cirkuliaciją ir atstato plauko maitinimą.

Darant plaukų aliejavimo procedūrą reguliariai, plaukai ima augti sparčiau. Jei jūsų plaukai per mėnesį paauga 1-1,1 cm, lepinant juos aliejais, plaukai paaugs 1,3-1,5 cm. Iš pirmo žvilgsnio tai tik mažas pokytis, tačiau per metus jie pailgės 3,6 cm, o per trejus metus – net 10 cm! Aliejai stiprina plauko struktūrą, lygina ją ir apsaugo nuo lūžinėjimo net ir dažant plaukus, džiovinant karšta srove ar sukant juos karštomis žnyplėmis.

 

Kaip išsirinkti tinkamiausius aliejus?

Aliejų mišinį galima susimaišyti patiems, išsirenkant juos pagal norimas plaukams suteikti aliejų savybes arba jau paruoštus mišinius galima įsigyti ir tiesiog prieš tepant – pašildyti.

MANILLA sukūrė plaukų serumą skirtą aliejavimo procedūrai, kurio sudėtyje yra geriausiai plaukus puoselėjantys aliejai: 

- Linų sėmenų, migdolų, avokadų aliejai - padeda skatinti plaukų augimą, didina elastingumą, lygina ir stiprina plauką, stabdo plaukų slinkimą.
- Kanapių, makadamijų riešutų, argano, jojoba (simondsijų) aliejai - maitina, drėkina, gerina plaukų struktūrą, apsaugo nuo saulės spindulių, suteikia žvilgesio ir švelnina.
- Brokolių sėklų aliejus - veikia lyg natūralus silikonas, neleidžia plaukams šiauštis, glotnina jų paviršių.
- Levandų, pipirmėčių, čiobrelių eteriniai aliejai - veikia galvoje esančius plaukų folikulus, padeda naikinti pleiskanas, stabdo plaukų slinkimą.
- Bergamotės, rozmarinų, kvapiųjų kanangų eteriniai aliejai - gerina bendrą skalpo būseną, veikia regeneruojančiai.

Moksliškai yra įrodyta, kad pipirmėčių aliejus skatina plaukų augimą be jokių pašalinių poveikių.3

 

Ar naudojant aliejus plaukai nepradės labiau riebaluotis?

Tai yra dažniausiai sutinkamas mitas. Plaukų riebumą gali lemti įvairūs vidiniai, ne išoriniai, organizmo veiksniai: stresas, netaisyklinga mityba, vandens ir druskų pusiausvyra organizme, vitamino B trūkumas, skydliaukės veiklos problemos, nervų ar endokrininės sistemų funkcijų pakitimai ir kt.

Taip pat, nuo dažno plaukų plovimo jie tampa sausi, todėl oda išskiria papildomą nenatūralų riebalų kiekį. Atvirkščiai, pradėjus atlikti aliejines procedūras – perdėto plaukų riebalavimosi problema gali net išsispręsti. Pavyzdžiui, jojobos aliejus pasižymi savybėmis, kurios subalansuoja odos riebalų pusiausvyrą. 

 

Kasdienė plaukų priežiūra – neatsiejama nuo procedūrų

Puoselėjant plaukus natūraliais aliejais labai svarbu nepamiršti naudoti tik natūralius šampūnus be aršių cheminių medžiagų, kad poveikis būtų stiprus, akivaizdus ir ilgalaikis. Rekomenduojame rinktis šampūnus, kurių sudėtyje būtų natūralūs augaliniai silikono pakaitalai. Jie po plovimo suteikia plaukams minkštumo, švelnumo, plaukai tampa lengvai iššukuojami, o augalinių ekstraktų dėka oda yra švelniai balansuojama

 

Plaukų serumą skirtą aliejavimo procedūrai rasite: https://manilla.lt/plauku-serumas-aliejavimo-procedurai.html

 

 

Įrašas paremtas:

1Nijolės Degutinės knyga „Gražūs, sveiki ir stiprūs plaukai“.

2http://www.plantsjournal.com/archives/2016/vol4issue3/PartA/4-2-8.pdf?fbclid=IwAR1J2Ih8FFoVqAQtURG16ggruM4vLc4e-O01ipEecdMR6hsn7-_nrNu_WJ4

3https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4289931/?fbclid=IwAR0yQJbq-t8maIvIu_9uxPTq0Rntlp_aBZixaEAzxuA0MK9t43e-M5O8FUc

Paskelbta: Rgp 20, 2019
Paskelbta: BLOG'AS
Autorius:

Palikti komentarą