Geriausiai parduodamos

Visos daugiausiai perkamos

Naujausi įrašai

Nėra komentarų
Riebios, spuoguotos odos priežiūra: klaidos ir patarimai
Riebios, spuoguotos odos priežiūra: klaidos ir patarimai

Riebios odos savininkės neretai yra labiausiai pririštos prie naudojamos kosmetikos priemonių, nes oda turi labai specifinių poreikių ir užtrunkama daug laiko, kad būtų atrastos priemonės, padėsiančios pasiekti norimą efektą ir išlaikyti odą be spuogų. Taip pat, tenka susidurti ir su  daug mitų apie riebios odos tipą, tad šiandien blogas apie aktualiausius klausimus: kaip prižiūrėti riebią, problematišką odą ir kaip naikinti spuogus?

Kodėl oda blizga?

Pradėkime nuo to kaip veikia oda ir iš kur tas blizgumas atsiranda: kiekvieno žmogaus oda išskiria riebalą, dar vadinamą sebumu. Nors ir nesimato, tačiau beveik visa mūsų kūno oda, išskyrus padų, delnų ir lytinių organų dalies sritis yra padengti plaukais. Vieta, pro kurią plaukas išeina iš odos vidurinio sluoksnio, dermos, vadinama pora. Ir būtent čia, šalia kiekvieno plauko folikulo ir poros yra riebalinė liauka. Sebumas sudarytas iš trigliceridų, vaško esterių, skvaleno ir laisvųjų riebalų rūgščių. Jo tikslas – apsaugoti mūsų odą nuo drėgmės praradimo, jis yra natūralus vitamino E šaltinis, suteikia odai apsauginį skydą, dėl riebalinių liaukų veiklos mūsų odos pH yra lengvai rūgštinis, o tai yra puiki apsauga nuo išorės mikroorganizmų.

Visgi riebi oda blizga, dėl riebalinių liaukų hiperaktyvumo. Riebios odos tipą atpažįstame iš nuolatinio spindesio, riebalų pertekliaus, spuogų protrūkių (ypač susijusių su hormoniniais pokyčiais), didelių, išsiplėtusių porų.

Tiesa, skirtingais amžiaus tarpsniais odos tipas gali keistis. Senstant mažėja natūralaus kolageno kiekis odoje, taip pat lėtėja ir riebalinių liaukų veikla.  To priežastys – kompleksinės, tai gali būti tik brendimo laikotarpio problema, tačiau gali būti ir genetiškai paveldėtas odos tipas.

Esminės klaidos, kurias daro riebios odos savininkės

- Per dažnas ir intensyvus odos prausimas. Pirminė sebumo funkcija yra odos apsauga. Per stipriai valydami odos paviršių pašaliname ne tik perteklinį odos riebalų kiekį, bet ir būtinąjį kiekį odos apsaugai. Nors aršūs prausikliai ir alkoholiai suteikia momentinį efektą, kartu jie kelią stresą odai ir sukelia jos disbalansą. Tai lemia riebalinių liaukų sekrecijos progresavimą ir neretai įsiveliama į užburtą ratą, kai oda sausinama, šveičiama ir valoma, o rezultatas negerėja. Taip atsiranda vadinamas odos „pripratimas“ prie tam tikrų priemonių.

Oda nepakankamai drėkinama. Kai oda riebaluojasi, lengvai kemšasi poros ir didžiausias dėmesys skiriamas odos valymui. Tačiau odos drėkinimas yra labai svarbus visiems odos tipams. Tik SVARBU atkreipti dėmesį, kad riebios odos dehidrataciją pastebėti šiek tiek sunkiau, kadangi tai ji kompensuoja išskirdama dar didesnį riebalų kiekį.

Šveitimas mechaniniais šveitikliais ar spuogų spaudymas. Pradėkime nuo to, kad spuogas – tai užsikimšusi pora. Nors visos stengiasi odą kaip įmanoma geriau valyti, tačiau esant didelei riebalų produkcijai – tai sudėtinga. Mes turime kelis užsikimšusių porų tipus – baltagalviai spuogeliai, tai tie, kurie atsiranda dėl aliejaus ir odos negyvų ląstelių susimaišymo ir užkemša porą. Šis baltasis spuogas nėra uždegiminis, dažnai pats rezorbuojasi. Inkštiras – tai juodagalvis spuogas, kurį sudaro arčiau odos paviršiaus esantys nešvarumai, susioksidavę riebalai. Tačiau kai bakterijos, natūraliai gyvenančios mūsų odoje pradeda daugintis daugiau nei įprastai, o poros yra stipriai užsikimšusios, spuogas tampa infekuotas, jo kraštai paraudę, dažnai skausmingi. Spuogus spaudžiant pažeidžiami aplinkiniai audiniai, taip pat kaip ir odą šveičiant grubiais mechaniniais šveitikliais atsiranda smulkūs odos įbrėžimai. Abu šie būdai duoda tokį nenorimą rezultatą – uždegimines ląsteles ir bakterijas perneša iš vienos vietos į kitą, todėl spuogų atsiranda dar daugiau ir nepavyksta to sustabdyti.

Liesų pieno produktų atsisakymas. Moksliniai tyrimai rodo, jog liesi pieno produktai, į kuriuos iškeičiami įprastiniai, riebesni pieno produktai, turi didesnę įtaką aknės atsiradimui nei riebieji pieno produktai, teigiama, dėl sudėtyje esančio didesnio gliukozės kiekio. Tačiau vis dar rekomenduojama suvartoti pakankamą kiekį omega-3 riebiųjų rūgščių, rinktis produktus, turinčius mažesnį glikeminį indeksą.


Pagalba nuo spuogų ir problemų – priemonės su rūgštimis


Rūgštys yra aktyvios medžiagos, galinčios prasiskverbti pro sebumą ir veikti mūsų odos būklę. Yra dvi stambios rūgščių grupės AHA ir BHA. AHA, arba alfa hidroksirūgštys padeda nuo odos paviršiaus pakelti ir pašalinti negyvų ląstelių sluoksnį ir pagerinti odos paviršių, paverčiant jį skaistesniu, lygesniu. AHA reaguoja su vandeniu. BHA tuo tarpu reaguoja su riebalais ir penetruoja į poras, padeda jas išvalyti, ištirpdyti užsikimšimus ir apsaugo nuo spuogelių atsiradimo.

Svarbu rinktis subalansuotas priemones ir pasidomėti jų koncentracijomis. Per didelė AHA rūgščių koncentracija gali sukelti neigiamą rezultatą: palikti odą išsausėjusią, fotosensibilią, suplonęjusią bei atsiranda didelės pigmentacijos bei ankstyvo senėjimo rizikos.


5 svarbiausi principai padedantys nuo odos riebumo ir spuogų

1. Svarbiausia riebios odos priežiūros taisyklė – reguliarus odos ir makiažo valymas. Šie dalykai yra ne tas pats, tačiau abu vienodai svarbūs. Reguliarus odos valymas su kokybiškomis, odos nedirginančiomis priemonėmis yra būtinas – iš pradžių gerai nuvalykite makiažą specialiu valikliu arba miceliniu vandeniu, o po to nuplaukite prausikliu. Riebiai, problematiškai odai puikiai tinka rūgštiniai prausikliai.

2. Odos tonizavimas ir drėkinimas
– riebios odos savininkėms geriausia rinktis rūgštinius tonikus ir giliuosius odos sluoksnius veikiančius drėkiklius. Tinkamai pridrėkinta oda geriau išlaiko stabilią medžiagų apykaitą, todėl būtina prisiminti, jog ne tik rūpinamės sebumo kontrole, tačiau nepamirštame odos sudrėkinti.

3. Sebumo kontrolė
– rinkitės moksliškai patikrintas priemones, galinčias sumažinti sebumo išsiskyrimą. Tai lengvos, gelinės konsistencijos produktai su rūgštimis, hamameliu, arbatmedžiu.

4. Naudokite aktyvius serumus, galinčius padėti su riebios odos problemomis
: pilkumas, spuogeliai, išsiplėtusios poros. Serumas – tai ypač aktyvi ir koncentruota į greitą rezultatą priemonė.

5. Kartą per savaitę naudokite kaukę ir/ar šveitiklį, padedantį pašalinti negyvas odos ląsteles, išvalyti poras.
Po šveitimo ar gilios odos valymo procedūros, daug lengviau prisotinti odą maistinių medžiagų ir sureguliuoti sebumo išsiskyrimą.

MANILLA priemonės riebiai, problematiškai, spuoguotai odai:

2019 m. gruodį organizavome riebios odos priežiūros iššūkį, kurio metu savanoriai sutiko visą mėnesį reguliariai naudoti MANILLA priemones skirtas riebiai odai ir vėliau pasidalinti rezultatais bei įspūdžiais, tad netrukus pasirodys 2-oji šio blogo įrašo dalis, kurioje dalinsimės rezultatais. Savanoriai naudojo SOLUTIO linijos priemones, o kiekvienam susiduriančiam su riebios odos problemomis ir keliamais iššūkiais, rekomenduojame šias priemones:

Aktyviai valantis poras prausiklis: https://manilla.lt/aktyviai-valantis-veido-prausklis-solutio.html#/30-dydis-100_ml

Sebumo išsiskyrimą reguliuojantis tonikas: https://manilla.lt/reguliuojantis-sebumo-issiskyrima-tonikas-solutio.html#/37-dydis-125_ml

Blizgesio kontrolę suteikiantis ir sebumo išsiskyrimą reguliuojantis serumas: https://manilla.lt/poras-sutraukiantis-veido-serumas-solutio.html#/29-dydis-30_ml

Aktyviai ir giliai drėkinantis bei matiškumo suteikiantis hialurono serumas: https://manilla.lt/koncentruotas-hialurono-rugsties-serumas.html#/29-dydis-30_ml

Kremas nuo spuogų, padedantis suteikti matiškumo: https://manilla.lt/matizuojanti-veido-emulsija-solutio.html#/29-dydis-30_ml

Poras sutraukianti rūgštinė veido kaukė: https://manilla.lt/poras-sutraukianti-veido-kauke-solutio.html#/28-dydis-50_ml

Poras valanti alginatinė veido kaukė: https://manilla.lt/detoksikuojanti-kauke-su-arbatmedzio-aliejumi-solutio.html

 

Paskelbta: Grd 27, 2019
Paskelbta: BLOG'AS
Autorius: Rūta Merkytė

Palikti komentarą