KAIP TEISINGAI VALYTI VEIDO ODĄ?
KAIP TEISINGAI VALYTI VEIDO ODĄ?

KAIP SUSIDARO ODOS NEŠVARUMAI?

 

Kad suprastumėme, kodėl taip svarbu odą nusivalyti prieš miegą, reikia suprasti, kas tie nešvarumai, kaip jie atsiranda ir kodėl taip svarbu nepraleisti net ir to vieno valymo.

 

Ne viena esame susidūrusi su inkštirais, kurie net ir esant pakankamai švariai nuo spuogų odai, kankiną neretą. Pagrindinė inšktirų atsiradimo priežastis yra ant odos susidarę nešvarumai, dulkės, makiažo likučiai. Porai užsidarius nešvarumai lieka joje, todėl matome tą juodą viduriuką. Dažniausiai jie susidaro problemiškiausiose, riebesnėse odos vietose - ant kaktos, smakro ir nosies.

Dar viena labai svarbi inkštirų atsiradimo priežastis – netaisyklinga mityba. Aštraus, saldaus, riebaus maisto ir alkoholio vartojimas - tai itin geros sąlygos kimštis odos poroms ir rastis inkštirams.

 

KODĖL SVARBU PAŠALINTI MAKIAŽO LIKUČIUS IR NEŠVARUMUS PRIEŠ MIEGĄ?

 

Veido valymas reikalingas ne tik pašalinti makiažą, bet ir purvą bei dulkes, kuriuos Tavo veidas sukaupia per dieną. Makiažas užkemša poras, kadangi jis veikia kaip magnetas, pritraukdamas įvairiausius išorinius nešvarumus tokius kaip purvas, dulkės, cigarečių dūmai, smogas ir kt.

Jeigu veidas per ilgai laikomas po makiažo “kauke”, ilgą laiką užkimštos poros ima kimštis savaime ir taip gali sukelti porų padidėjimą, spuogų atsiradimą, bėrimą ir odos sudirgimą. Šie veiksniai veido odą daro netolygią ir neskaisčią, dėl to ji daug anksčiau pradeda senti. O štai tvarkingai nepašalinus akių šešėlių ar blakstienų tušo, gali būti, kad miegant imsi jausti diskomfortą, galbūt pradėsi trinti akis. Taip gali sukelti blakstienų lūžinėjimą ir trapumą. Per ilgai nešiojamas ir nenuvalytas akių makiažas gali sukelti akių sudirgimus ir netgi infekcijas.

 

Ant veido gausu ne tik nešvarumų, bet ir senesnės, negyvos odos ląstelių, kurios miego metu, atsinaujinant organizmui, natūraliai išsivalo ir pasišalina nuo veido. Tačiau pernakt nenuvalytas makiažas neleidžia šiam natūraliam procesui įvykti. Tai gali lemti odos nelygumą, sausumą ar net šerpetojimą. Oda, kaip ir visi kiti kūno organai, naktį save “gydo”, “taiso” ir atsigamina. Švari oda daug geriau pasisavina odos priežiūros produktus, todėl veidą nuvalius labai svarbu jį ir padrėkinti, kad rezultatas būtų dar geresnis.

 

KAIP PRIŽIŪRĖTI TAVO VEIDO ODĄ?

 

Tam, kad tinkamai prižiūrėtum veido odą, turi sužinoti savo odos tipą. Juk ne be reikalo sakoma “tai, kas tinka visiems, iš tiesų netinka niekam”. Visi esame skirtingi, todėl labai svarbu į savo odos valymo rutiną įtraukti ne tik odos tipui tinkamus produktus, bet ir ritualus.

 

Pagrindiniai odos tipai:

 

         •        Sausa oda yra netolygi, šiurkšti, linkusi šerpetoti.

         •        Riebi oda yra blizgi, dažnai ir greitai riebaluojasi (išskiria sebumą) ir gali pasižymėti išsiplėtusiomis poromis.

         •        Mišri oda yra vietomis sausa (dažniausiai aplink skruostus), vietomis riebi (dažniausiai T-zonoje - kaktos, nosies ir smakro srityse) .

         •        Jautri oda gali būti skausminga, niežtėti, naudojant specifinius produktus ar makiažą.

         •        Normali oda yra subalansuota, švari ir nepasižymi jautrumu.

 

Žinant savo odos tipą, gali naudotis sau tinkamiausiu valymo ritualu bei tinkamai pasirinkti odos priežiūros produktus:

 

Jei Tavo oda sausa, naudok švelnų valiklį, kuriame nėra alkoholio ar pridėtinių kvapų. Šie ingredientai gali dar labiau sausinti odą. Švelniai nuplauk odą produktu, po to jį nuvalyk drungnu vandeniu. Veido valymui nenaudok karšto vandens, nes oda gali dar labiau sausėti, mat karštas vanduo pašalina natūralius aliejus nuo veido, kurie kūno gaminami odos apsaugai. Kartą per savaitę odą švelniai nušveisk natūraliu šveitikliu, kad pašalintum negyvos odos ląsteles.

 

Riebios odos savininkėms patartina naudoti valiklius, kurių sudėtyje nėra aliejų. Juos nuplauti taip pat svarbu ne karštu, bet drungnu vandeniu, kadangi oda prarasdama natūralų riebumą, gali paskatinti jo gamybą - taip odos riebumo nesustabdysi, o tik padidinsi. Po valymo odą reikėtų palepinti toniku ar poras sutraukiančiu skysčiu.

 

Jeigu Tavo oda mišri jokiu būdu nenaudok to, kas pasitaiko po ranka. Mišri oda nėra oda, kuriai tinka bet koks produktas. Netgi atvirkščiai - šios odos savininkėms itin sunku rasti tinkamas odos priežiūros priemones. Aš rekomenduočiau švelnų valiklį, odą skalauti šiltu vandeniu, o po valymo lengvai nusausinti. Jeigu jauti, jog produktas Tau netinka, nedvejodama jį keisk kitu.

 

Jei Tavo oda yra jautri, valyk ją itin švelniu valikliu ir nuskalauk šiltu vandeniu. Po valymo jokiu būdu odos nevalyk rankšluosčiu. Idealiausiu atveju nusausink švelniai tapšnodama popierine skepetaite. Odos šveitimas gali sudirginti jautrią odą. Stenkis nenaudoti priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio, muilo, rūgšties ar pridėtinių kvapų. Vietoj to ieškok natūralių raminamųjų ingredientų, tokių kaip alavijo, ramunėlių, žaliosios arbatos, avižų. Kuo mažiau ingredientų odos priežiūros produkte, tuo laimingesnė bus Tavo oda.

 

VALYMAS - DAR NE VISKAS

 

Nuvalius odą, ją svarbu tinkamai sudrėkinti. Drėkinamosios priemonės padeda užkirsti kelią odos sausėjimui. Naudok drėkinantį kremą ar serumą kiekvieną dieną, nesvarbu, koks Tavo odos tipas. Tam ypač tinkama priemonė yra Manilla hialurono rūgšties serumas. Jei odą kankina spuogai arba oda linkusi į riebumą, naudokite drėkinančią priemonę be aliejų, kad išvengtumėte porų užsikimšimo.

 

Labai svarbu ir nepersistengti. Per dažnai valoma veido oda gali imti sausėti, o ilgainiui riebaluotis ir kimštis, todėl daugeliui žmonių labiausiai tinka valymas kartą per dieną. Ryte plauk veidą drungnu vandeniu. Naudok minkštą rankšluostį švelniai tapšnojant odą. Odą atgaivink toniku (Manilla veido tonikas su alavijais - pats tas), tuomet tepkis drėkinančiu kremu ar makiažo baze. Prieš miegą atsikratyk dienos bėgyje susikaupusių nešvarumų ir makiažo pagal savo odos tipą. Jei sportuoji, po treniruotės būtinai nuprausk veidą švelniu valikliu - geriausiai tam tinka micelinis vanduo. Prakaitavimas gali užkimšti poras ir sukelti spuogų atsiradimą.

 

Jeigu makiažą naudoji dažnai, rinkis produktus, kurie yra natūralios sudėties, nekemša porų, yra gaminami vandens pagrindu, ne aliejiniu. Ir visada atkreipk dėmesį į galiojimo laiką. Blakstienų tušas neturėtų būti naudojamas ilgiau nei keturis mėnesius, mat kitu atveju, jis gali sukelti akių infekciją.

 

Sakoma, nežinojimas neapsaugo nuo pasekmių, todėl džiaugiuosi galėdama pasidalinti veido valymo svarba Tavo veido odai. Nepamiršk palepinti savo odos, net jeigu labai pavargusi tą vakarą esi. Garantuoju - oda Tau už tai padėkos ir atsilygins skaistumu bei jaunyste.

 

Gyd. R. Merkytė - Elekšienė

Komentaras