Švytinti oda kiekvienai – 5 žingsniai tobulos odos link
Švytinti oda kiekvienai – 5 žingsniai tobulos odos link

Visos mes trokštame spindėti ir puikiai žinome, kad to pasiekti geriausiai padeda graži, sveika oda. Tai puikiai atskleidžia ir dabartinės makiažų tendencijos – natūralus ir švytinčios odos makiažas (angl. natural glowing skin make up look) šiuo metu yra pats populiariausias, o tokios odos efektą išgauti siūlo kone kiekviena dekoratyvinės kosmetikos priemonė.

Tad mes visada pasiryžusios išbandyti ką nors naujo, stebuklingo – pradedant pudromis, maskuokliais ir baigiant bronzantais. Visgi realybėje galima greit pastebėti, kad jokia kosmetika nepadės trūkumų užmaskuoti nepastebimai ir iš arti jie labai aiškiai matysis. Skambūs pažadai ir neišsipildę lūkesčiai lemia ir klaidingas nuostatas, kad jei su gražia oda negimei – ja džiaugtis ir neteks.

Sveika oda – tai kasdieniai ritualai, kurie susideda iš mažiausiai trijų esminių žingsnių – valymo, tonizavimo ir drėkinimo. Retesnė procedūra, tačiau ne ką mažiau svarbesnė - bent vieną kartą per savaitę atliekamas odos šveitimas ir pamaitinimas kokybiška veido kauke. Makiažas yra tik paskutinis žingsnelis bei akcentas, tarytum vyšnaitė ant torto, suteiksianti papildomo grožio ir apsaugos mūsų odai. Juk kosmetika naudotis daug lengviau ir smagiau, kai esminis tikslas yra išryškinti, o ne maskuoti. Tad dažnai pirmiausia pasirūpindamos prabangiausiomis makiažo priemonėmis pradedame ne nuo to galo.

Tad kas svarbiausia, nuo ko pradėti, jei jau pasiryžau investuoti į veido odos priežiūros produktus – kam pirmiausia skirti didžiausią dėmesį?

 

1 žingsnis. Valymas – gera pradžia = pusė darbo

 

Pirmoji ir svarbiausia dalis veido priežiūros rutinoje yra odos prausimas kasdien ryte ir vakare. Tam reikalingas specialiai Jūsų odos tipui pritaikytas prausiklis. Be to, dienos gale dar privalu nuvalyti makiažą valikliu. Dažnai klaidingai galvojama, kad veido prausiklis reikalingas, jei tik kasdien naudojame makiažą. Išties mūsų oda dar labiau kenčia nuo aplinkoje esančių dulkių, kurios įsigeria į veido poras, jas kemša, sukelia uždegimus.

Taigi, net brangiausias ir puikiausias serumas ar kremas neatliks savo funkcijų, jei per nešvarumus mūsų odos paprasčiausiai nepasieks. Žvelkite į šį žingsnį labai atsakingai, kaip į auksinę taisyklę ir gražios odos paslaptį, kuri tikrai padės norimus rezultatus pastebėti greičiau.

Siūlome išbandyti Manilla veido prausimosi putas "Bubble Trouble" (čia) ir Manilla micelinį vandenį (čia).

 

2 žingsnis. Tonizavimas – greitesnio rezultato garantas

 

Nuprausę veidą visuomet naudokime toniką. Tenka dažnai susidurti su nuomone, kad odos tonizavimas – pasirinktinis žingsnis. Visur rekomenduojama jį atlikti, tačiau neretai galvojama, kad nieko nenutiks, jei jį kartais ir praleisime. Tiesa tokia, kad jis turėtų būti neatsiejama mūsų veido priežiūros dalis, jei siekiame užtikrintų rezultatų.

Pagrindinė toniko funkcija sureguliuoti mūsų odos pH – atstatyti ją į tą padėti ir suteikti tas sąlygas, kuriose oda jaučiasi geriausiai. Juk prausiant veidą prausikliu susiduriame su vandeniu, kurio pH gali būti net 8, tuo tarpu nepažeistos odos pH turetų būti 5,5.

Svarbu suprasti, kad tonike esančios medžiagos veikia kaip katalizatorius – veiksnys užtikrinantis greitesnį ir geresnį vėliau naudojamų odos priežiūros priemonių pasisavinimą. Taigi vėliau naudojamas serumas bei veido kremas ir juose esančios naudingos medžiagos bus pasisavinamos geriau.

Siūlome išbandyti Manilla alavijų veido toniką (čia).

 

3 žingsnis. Drėkinimas – jaunystės eliksyras

 

Trečias neatsiejamas kasdienės odos priežiūros žingsnis, kurį taip pat atliekame ryte ir vakare, yra odos drėkinimas serumu ir kremu. Tai itin svarbu siekiant išvengti ankstyvo raukšlelių atsiradimo.

Juk esminė raukšlių atsiradimo priežastis yra išsausėjimo pažeista oda bei mūsų taip mėgstami saulės spinduliai. Dehidratavusi oda tampa neelastinga ir pradeda „trūkinėti“ (tokį vaizdą pamatytume pažvelgę į ją iš labai arti) arba kitaip tariant - pradeda formuotis raukšlės.

Ir nesvarbu, kokio tipo yra Jūsų oda – drėkinti ją būtina be išimčių, tik svarbu tai daryti kruopščiai atsirinktomis priemonėmis. Dažnai pasitaiko, kad riebią odą turinčios moterys vengia drėkinimo, kadangi bijo dar didesnio sebumo pertekliaus. Tai yra mitas – kokybiška ir konkrečiai Jums tinkanti priemonė gali tapti išsigelbėjimu siekiant suvaldyti jo perteklių.

Norint intensyvaus odos stangrinimo, lyginimo ar maitinimo, prieš kremą naudojame serumą. Tai - produktas, skirtas tam tikrai problemai ar trūkumui spręsti, kurio tikslas gali būti pats įvairiausias – nuo raukšlelių mažinimo iki spuogelių ar pigmentinių dėmių naikinimo. Nuo 27 - 30 metų serumai itin rekomenduojami siekiant išsaugoti jaunatvišką odą ir efektyviai išvengti raukšlelių atsiradimo.

Paakiams naudojame atskirą kremą. Ir ne - paakių kremas nėra reklaminis triukas – jo sudėtis turėtų būti kita nei jūsų veido kremo, nes jis privalo dar intensyviau drėkinti itin jautrią ir ploną paakių odą.

SPF apsauga kremui taip pat būtina dieną, jei planuojate eiti į lauką – nesvarbu koks metų laikas.

Tepant veido kremą svarbu atkreipti dėmesį ir kaip tai darome. Žemiau esančiame paveikslėlyje galite matyti būdą, kuriuo kremą įmasažuodami į odą pagerinsite kraujo cirkuliaciją. Taip padėsite odai geriau įsisavinti veido kreme esančias reikalingas medžiagas.

Rekomenduojame išbandyti ypač giliai drėkinančius Manilla hialurono rūgšties serumus (čia),Manilla veido kremą "Kavos draugas" (čia) ir paakių emulsiją "Jaunystės Žvilgsnis" (čia).

 

4 žingsnis. Specifinės veido SPA procedūros

 

Jei norite oda pasirūpinti papildomai ir užbėgti odos problemoms už akių, o galbūt jau dabar jaučiate diskomforą dėl pernelyg dehidratuotos, riebios, porėtos, spoguotos ar pigmentuotos odos, būtinai pasirūpinkite gilesnėmis veido odos priežiūros procedūromis. Didžiausią tokių procedūrų pasirinkimą ir profesionalią priežiūrą bei atlikimą jums pasiūlys kosmetologas, tačiau turint šiek tiek žinių ir atsirinkus tinkamas priemones tą galime atlikti ir pačios namuose.

Esminis tokių procedūrų tikslas yra nušveisti negyvos odos ląsteles, nešvarumus bei išvalyti poras, o vėliau įvairių veido kaukių pagalba prisotinti ją maitinamosiomis ir drėkinamosiomis medžiagomis. Svarbiausia procedūras pritaikyti pagal savo odos tipą.

Sausą odą turinčioms šveitiklį rekomenduojama naudoti 1 kartą per dvi savaites ar net rečiau– joms svarbiausia odą kaip įmanoma daugiau drėkinti ir pamaitinti specialiomis kaukėmis bent 1-2 kartus per savaitę. Tuo tarpu riebesnės odos savininkėms nušveisti ir nuvalyti sebumo perteklių būtų naudinga kartą ar du per savaitę, po to nepamirštant taip pat sudrėkinti ir išvalyti odą naudojant kaukę. Svarbiausia stebėti ir reaguoti į savo odos poreikius – vienoms gali užtekti vienos procedūros per mėnesį, tuo tarpu problematiškos odos savininkėms procedūromis mėgautis gali reikėti ir porą kartų per savaitę.

Pabandykite Manilla veido šveitiklį "Cinamono Žiedas"(čia) ir drėkinančią bei valančią veido odą kaukę "Mango Tango" (čia).

 

5 žingsnis. Makiažas ir SPF apsauga

 

Tik atlikus pirmuosius keturis odos puoselėjimo žingsnius galime pereiti prie dekoratyvinės kosmetikos. BB, CC, DD kremai, skysti ar kreminiai makiažo pagrindai, kompaktinės ir mineralinės pudros ne tik atlieka grožio funkciją, bet išties dar labiau apsaugo mūsų odą nuo ją neigiamai veikiančių aplinkos veiksnių – žalingų UV saulės spindulių ir aplinkoje esančių dulkių bei teršalų. Nenorite makiažo - naudokite bespalvius veido kremus su SPF 20 apsauga. Svarbiausia taisyklė - tą daryti kasdien, nes net ir žiemą ar esant debesuotam orui pavojingi UV spinduliai veikia mūsų odą. Svarbiausia dienos pabaigoje nepamiršti kosmetikos kruopščiai nuvalyti.

Rekomenduojame išbandyti Manilla "4in1" veido DD kremą "Daily Defence" (čia).

 

Tad šiandien kiekviena gali turėti tobulą odą, jei mokės ją tinkamai prižiūrėti. Veido odos priežiūroje, kaip ir kitose gyvenimo srityse, veikia tik tai, kam mes kasdien skiriame savo laiko, dėmesio ir pastangų.

 

Gyd. Rūta Merkytė - Elekšienė

 

 

Komentaras