5 odos priežiūros mitai
5 odos priežiūros mitai

I mitas. Negalima šveisti veido odos. Mitas susiformavo iš nežinojimo kaip teisingai atlikti šią procedūrą ir iš blogų patirčių. REGULIARUS suragėjusio, negyvų ląstelių odos sluoksnio ŠVELNUS rūgštinis ar fizinis nušveitimas būtinas visiems odos tipams – tereikia pasirinkti teisingą šveitimo dažnį. Sausai odai ši procedūra rekomenduojama 1-2 k./mėn., tuo tarpu riebiai odai 1-2 k./ sav.

Kodėl verta? Šveitimas yra būdas išvengti daugelio odos problemų, įskaitant ir melasmą (odos hiperpigmentaciją). Taip yra todėl, kad šveitikliu pašalinami riebalų kamščiai ir negyvos ląstelės, stimuliuojamas odos riebalų nuplūdimas. Šveičiant odą, pašalinamas viršutinis jos sluoksnis, o tai padeda maistingosioms medžiagoms patekti į gilesniuosius sluoksnius, gerinama odos kraujotaka ir limfotaka – skatinama geresnė medžiagų apykaita. Be to, suaktyvėja vadinamosios imunokomplektinės ląstelės, atsakingos už kovą su ligų sukėlėjais.

Ką reikia žinoti? Pastaruoju metu, iš užklausų, galima pastebėti, kad mechaninių šveitiklių (kremas ar gelis su mažomis granulėmis) moterys siekia išvengti, nes mano, kad jie žaloja odos paviršių. Visgi, atkreipčiau dėmesį, kad jo naudojimui reikia mažiau žinių nei rūgštinio šveitiklio – kadangi masažuojamaisiais judesiais atliekant šveitimą iškart jaučiame ir galime reguliuoti jo stiprumą, tuo tarpu odą puoselėjant rūgščių pagalba, iš anksto reikia žinoti ar toks šveitiklis tik konkrečiam Jūsų odos atvejui ir tipui, nebus per stiprus, todėl specialistų konsultacijos yra ypač reikalingos.

Ką rinktis? Veidui šveisti Manilla sukūrė ypač švelnų ir nepaprastai kvapnų šveitiklį CINAMONO ŽIEDAS, kuris tarytum produktas  „du-viename“ (2in1) – ne tik odą tinkamai nuvalys smulkių ricinos aliejaus grūdelių pagalba, bet ir turtingų, sudėtyje esančių aliejų pagalba pamaitins. Naudojant šį šveitiklį pirmiausia jį užtepkite ant veido ir palaikykite kaip ir palaikykite kaip kaukę 3 minutes, kad suminkštėtų odos paviršius. Tik tuomet masažuojamaisiais, švelniais judesiais nušveiskite odą. Norint gauti kuo stipresnį efektą, galite dar šveitiklį palaikyti kelias minutes ant odos, o po to nuplauti šiltu vandeniu. Po odos šveitiklio uždėta kaukė taip pat bus efektyvesnė.

II mitas. Natūralių aliejų naudojimas netinka riebiai, mišriai odai. Natūralūs aliejai skirstomi pagal komedogeniškumo rodiklį – porų užsikimšimo lygmenį. Pavyzdžiui, argano aliejaus komedogeniškumas įvertintas 0, todėl jis puikiai tinka riebios, mišrios odos priežiūrai, nes padeda atstatyti natūralų drėgmės faktorių. 

Kodėl verta? Natūraliuose aliejuose gausu mūsų odą puoselėjančių medžiagų – vitaminų, riebalų rūgščių, lipidų ir mineralų. Tai ypač veiksmingas ingredientas padedantis odai regeneruotis ir pristabdantis odos senėjimo procesus.

Ką reikia žinoti? Poras užkimšti gali grynų aliejų mišiniai, tačiau kremuose su natūraliais aliejais naudojamos formulės, kuriose aliejų koncentracija priklauso nuo to, kuriam odos tipui bus skirta kosmetikos priemonė. Norint išlaikyti natūralių aliejų suteikiamus pliusus, tačiau palengvinti konsistenciją yra naudojami ir natūralių aliejų ekstraktai.

Ką rinktis? Pačios lengviausios konsistencijos Manilla kremai yra DAMUTĖS DIENA su argano aliejumi ir kremas KAVOS DRAUGAS.

III mitas. Paakių kremas nebūtinas – užtenka drėkinančio veido kremo. Paakių oda yra daug jautresnė ir plonesnė už likusią veido odą, todėl norint išvengti raukšlelių atsiradimo, šiai sričiai reikia skirti papildomo dėmesio – naudoti priemones, papildytas vitaminais, biopeptidais ir  polisacharidais.

Ką reikia žinoti? Dažniausiai atpažįstamos paakių problemos – patamsėję, pakritę ir paburkę paakiai, pirmiausia yra gyvenimo būdo ir kasdienės elgsenos atspindys. Jų atsiradimą lemia besaikis druskos, alkoholio vartojimas, bendrai netaisyklinga mityba, nuovargis ir įvairios alerginės reakcijos, o taip pat ir genetika. Be viso to, ši plona oda yra ypač veikiama mūsų veido judesių – šypsenos, mirksėjimo ir pan.

Ką rinktis? Šioje veido srityje ypač norisi užkirsti kelią odos senėjimo procesams, todėl  raukšlelių atsiradimui išvengti svarbu odą prisotinti hialurono rūgštimi, todėl jei naudojate Manilla hialurono rūgšties serumą nepamirškite juo patepti ir paakių. Taip pat svarbūs, šviesinimo funkciją atliekantys ingredientai yra vitaminas B3 (niacinas). Vienas turtingiausių Manilla kremų savo sudėtimi yra būtent paakių kremas JAUNYSTĖS ŽVILGSNIS.  

IV mitas. Odos tonizavimas – reklaminis triukas. Veido tonikas, sureguliuojantis odos pH, yra esminis faktorius, užtikrinantis naudojamų serumų ir kremų efektyvumą. Nesubalansavus odos pH (norma - 5,5), aktyviosios kosmetinės medžiagos pasisavins daug sunkiau.

Ką reikia žinoti? Tonikas ar micelinis vanduo atliks savo funkciją tik tuo atveju, jei jame esantys ingredientai odos nedirgins ir bus skirti ją nuraminti. Venkite odą erzinančių ingredientų – eterinių aliejų, hidrolatų ir priemonių su alkoholiu. Puikus ingredientas šiai priemonei yra alavijo sultys, kurios odą ramina, padrėkina. Tuo pačiu šis ingredientas pasižymi porų sutraukimo funkcija.

Ką rinktis? Manilla micelinio ir toniko funkcijos panašios – balansuoti odą, sureguliuoti jos pH. Rinktis vieną šių priemonių rekomenduotina pagal odos tipą. Kai susiduriame su sebumo pertekliumi (mišriam, riebiam odos tipui) rekomenduojame naudoti micelinį vandenį, kuriame esančios micelės padeda užtikrintai nuvalyti riebius nešvarumus. Tuo tarpu jautriai ir sausėjančiai odai geriau rinktis toniką, kuriame esantys ingredientai odą ramina ir lengvai padrėkina.

V mitas. Natūrali kosmetika ne tokia veiksminga kaip sintetinė. Cheminiai priedai suteikia greitesnį, iškart pastebimą efektą, tačiau dažniausiai jis yra momentinis ir trumpalaikis. Tuo tarpu natūrali kosmetika pamažu reguliuoja, balansuoja ir harmonizuoja odos būklę,  taip užtikrinant ilgalaikį rezultatą.

Ką reikia žinoti? Cheminiuose produktuose yra nemažai estetinių pačio produkto ingredientų, kurie padidina produkto tūrį, pagerina spalvą ar suteikia kvapą, nors jokios aktyvios funkcinės paskirties odai jie neturi. Tai tarsi „kosmetika kosmetikai“.

Ką rinktis? Svarbiausia gilintis į kosmetikos priemonių sudėtis ir odai rinktis priemones, kurios ilgam laikui suteikia harmonizuojantį, balansuojantį efektą. Manilla tiki, kad tai ir yra gražios odos paslaptis.

 

Parengė gyd. Rūta Merkytė-Elekšienė.

Komentaras