Psichologijos studijas įpusėjusi Beata Tiškevič: „Pirmiausia pasitikrinkite, kieno balsą girdite geriau: savo ar kitų?“
Diplomuota aktorė, rašytoja, platformos nebegeda.lt įkūrėja Beata Tiškevič tvirtina – su amžiumi jos jau nebeveikia visuomenėje vyraujantys stereotipai apie tai, kokia turėtų būti sėkminga ar laiminga moteris. Psichologijos bakalauro studijas įpusėjusi nuomonės formuotoja sako, jog visų pirma turime klausytis savo vidinio balso, o bandymas patikti ir įtikti visiems gali tapti rizikingu žaidimu, kurio rezultatai nedžiugins. Projekto „Pilna širdis“, siekiančio įkvėpti žmones gyventi autentišką, pilnavertį gyvenimą, heroje tapusi Beata Tiškevič, atvirai kalbėdama apie savo patirtis, siekia įgalinti kiekvieną sekti savo širdį ir įgyvendinti autentiškas svajones.
Gyvenimo prioritetas – emocinė sveikata
„Jaunystėje buvau labai gera mergaitė, buvau pirmūnė, neleidau sau klysti, bijojau peržengti tam tikras aplinkos suformuotas ribas. Bet, žinot, mane išlaisvino suvokimas, kad net tada, kai apsibrėžiu sau labai labai mažą teritoriją, stoviu ant mažiausio įmanomo kubelio, būnu pačia geriausia savęs versija, net ir tada kažkam užkliūnu, kažkam nepatinku. Tiesiog atėjo suvokimas, kad ne viskas, ką kiti apie mane galvoja ir projektuoja į mane, yra mano reikalas. Tai labai išlaisvino,“ – tikina Beata.
Kelią į savęs pažinimą žinoma moteris pradėjo nuo psichoterapijos: „Vieni prioritizuoja savo, galbūt, finansinę gerovę, saugumą, statusą, o mano prioritetas visuomet buvo mano emocinė sveikata. Pakeisti savo gyvenimą iš esmės tikrai reikalavo daug drąsos ir jėgų, o pirmasis žingsnis link savęs buvo psichoterapija. Tai atėjo iš noro padėti sau ir tai labai mane sustiprino. Šis sprendimas vėliau leido padaryti tokius žingsnius gyvenime, kurie reikalavo labai daug drąsos, bet buvo labai reikalingi“, – apie įgalinantį sprendimą padėti sau dalinasi projekto „Pilna širdis“ herojė.
Į priekį veda naujos idėjos
Nors visuomenėje plačiai atpažįstama Beata Tiškevič tapo pasirodžiusi televizijos ekrane, kaip pramoginių laidų vedėja, tuo moters veiklos neapsiribojo, kaip asmenybę ją taip pat itin augino aktorės darbas teatre, rašymas, projektai su bendraminčiais. Auganti drąsa siekti savo svajonių prieš penkis metus leido gimti pirmajai Beatos knygai „Vyvenimas“. Šis kūrinys vos per porą mėnesių tapo bestseleriu – rašytoja iki šiol gauna šiltų skaitytojų atsiliepimų. Pasitraukusi iš televizijos ekrano, iššūkių nevengianti moteris nėrė į verslo pasaulį, kuris iki tol jai buvo svetimas.
„Aš visą laiką buvau mąstytoja, mano galvoje nuolat gimsta naujos kūrybinės idėjos, jas nekantrauju išbandyti ir pamatyti, kaip žmonės į tai reaguoja. Kartu su partnere Kotryna Bass įkūrėme verslo ir turinio platformą nebegeda.lt, kuri keičia moterų požiūrį į jų kūnus, malonumą. Prieš tai verslas man buvo svetimas, bet kai pradėjau jį kurti, supratau, jog jis gali prisidėti prie visuomenės gerovės – ne tik mokesčiais, ne tik sukurtomis darbo vietomis, bet ir verslo skleidžiama žinute. Mes „nebegėdoje” komunikaciją naudojame tam, kad įkvėptume savo bendruomenę, suteiktume jai naudingų žinių ir padrąsintume gyventi su malonumu, kartais – begėdišku”, – šypsosi Beata.
Skatina kiekvieną įsiklausyti į savo vidinį balsą
Nuomonės formuotoja Beata Tiškevič apie vidinį pasaulį ir emocijas savo socialiniuose tinkluose dalijasi jau ilgą laiką. Šiemet trečius metus iš eilės bus išleista jos sukurta planuotė „Nuostabu", kurioje Beata dalinasi asmenine produktyvumo ir rūpinimosi savimi sistema, padedančia verslininkei efektyviai įgyvendinti savo idėjas. Kiekvieną, kam nėra lengva prioretizuoti save ir savo svajones, Beata skatina visų pirma pasitikrinti, kieno balsą girdime stipriau – savo ar kitų. Jei suprantame, jog mūsų vidinis balsas yra prislopintas, turime pradėti jį stiprinti.
„Būdavo, kad aš puikiai galėčiau išvardinti, ko norėtų dovanų, apie ką svajoja mano penki artimiausi aplinkos žmonės, gal net daugiau, bet ko norėčiau pati, kas mane pradžiugintų, aš neįsivaizdavau. Man atrodo, kad čia yra „raudona vėliava“, nuo kurios prasideda laba smagi savęs pažinimo kelionė. Tai labai svarbu: kreipti dėmesį į tai, ko pats nori, kas yra tavo svajonės, kas tave džiugina,“ – dalinasi rašytoja. – „Ir tada, kai pradedi atkreipti dėmesį į tai, pradedi pastebėti, kad yra daug dalykų, kurių tu daryti nenori, bet darai dėl kitų – tada ateina metas sakyti „ne“. Šis etapas nėra lengvas, bent jau man jis buvo sunkokas, nes tenka susidurti su kitų neigiamais jausmais, nusivylimu. Na, bet tebūnie – kiti žmonės turi teisę į savo jausmus, o mes turime teisę pasakyti „ne“.“
Netrukus antrą knygą išleisianti Beata teigia, jog šiuo gyvenimo etapu mokosi būti taikoje su savimi: „Mokausi nekariauti su savimi. Man anksčiau būdavo, kad, kai pavargstu – baru save: ko tu čia pavargai, kiti nepavargsta, nebuvo čia ko, nieko nepadarei. Ir taip prasideda toks vidinis konfliktas. O dabar sąmoningai stengiuosi priimti tai: pavargau – vadinasi, reikia pailsėti. Mokausi nesileisti į kovą, o priimti savo jausmus ir nuovargį, savo ribotumą, o kartais – ir klaidas. Taika su savimi yra mano dabartinio laikotarpio šūkis.”
Autentiškos svajonės gimsta iš savęs pažinimo
Kantriai dėl savo gyvenimo vizijos išpildymo dirbanti Beata tikina, jog labiausiai į priekį ją veda naujos idėjos, mintys ir asmeninio augimo troškimas. „Aš nelabai svajoju apie kažkokius daiktus ar aplankyti naują šalį. Mano svajonės yra apie tai, ką naujo galiu sukurti, išmąstyti – tai man teikia labai didelį pasitenkinimą. Mane labai domina mintys ir asmeninis augimas. Tai mane atvedė į antrą bakalaurą – psichologijos studijas. Tai mane motyvuoja rašyti knygas, dalintis savo tekstais socialiniuose tinkluose. Tai du dalykai vedantys mane per gyvenimą,” – tikina ji.
„Kuo labiau su savimi susipažįstam – tuo unikalesnės ir autentiškesnės svajonės gimsta. Nesinori tada kaip pusseserei visko to paties daryti, na nes jai fainiai. Tada supranti, kad kiti važiuoja į Maldyvus, jie ten labai laimingi ir tu už juos džiaugiesi, bet tuo pačiu labai aiškiai žinai, kad tau reikia važiuoti prie Lavyso ežero ir ten pasistatyti palapinę. Nes ten tavo laimė. Man atrodo, kad tas autentiškumas ir gebėjimas priimti jį ir yra mano raktas į ramybę ir laimę,” – įkvepiančiomis mintimis dalijasi Beata Tiškevič.
„Pilna širdis“ – projektas, kviečiantis drąsiau ir dažniau žvelgti į savo vidų. Neretas esame pratę save suvokti per mus supančią aplinką bei jos formuojamus lūkesčius ir nesustojame pamąstyti: kas iš tiesų mus džiugina, motyvuoja ir įkvepia gyvenimui pilna širdimi? Projekto iniciatoriai – natūralios kosmetikos prekės ženklo „Manilla“ kūrėjai – pasakodami tikras ir ypatingas skirtingų herojų istorijas skatina savo bendruomenės narius drąsiai kurti autentišką, besąlyginės meilės sau pripildytą kasdienybę ir leidžia kiekvienam pajausti, kokios įgalinančios gali būti skirtingų žmonių patirtys.