Aktorė Gabija Jaraminaitė: „Viskas tampa įmanoma tą akimirką, kai tuo nuoširdžiai patiki“
Kino ir teatro aktorė Gabija Jaraminaitė teigia, kad kelias į darnų santykį su savimi ir aplinkiniais yra visą gyvenimą trunkantis procesas. O kiekvieną net mažą žingsnelį, kurį dedame link savęs, verta švęsti. Pirmą tokį žingsnį garsi aktorė žengė prieš kelis dešimtmečius, kai pirmą kartą pravėrė psichoterapeutės kabineto duris. Nors buvo labai nedrąsu, dabar ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje žinoma aktorė dėl tuo metu nepopuliaraus sprendimo jaučiasi laiminga. Projekto „Pilna širdis“, siekiančio įkvėpti žmones gyventi autentišką, pilnavertį gyvenimą, heroje tapusi moteris dalinasi savo patirtimis ir iš jų gimusiais suvokimais.
Atsakymai slypi mūsų viduje
„Manau kiekvienas iš mūsų nuo pirmos gimimo dienos ir visą gyvenimą kuriame santykį su savimi, ieškome jame darnos – ir aš esu tame kelyje. Ganėtinai seniai savo gyvenime supratau, jog ne kituose turiu ieškot atsakymų, o savyje. Supratau, kad pirmiausia turiu pažinti save ir čia man padėjo nuostabi psichoterapeutė. Labai daug vertingų suvokimų ir daug pasiekimų yra būtent dėl to, kad vieną dieną nusprendžiau eiti šiuo keliu“, – atvirai dalinasi viena garsiausių Lietuvos aktorių. – „Būtent tas apsisprendimas jau yra 90% darbo. Ir prieš gerus 20 metų man tą žingsnį žengti, aišku, nebuvo labai paprasta, tais laikas dar nebuvo populiaru vaikščioti į terapiją, užsiimti saviugda. Aš kaip dabar prisimenu tą akimirką, kai žengiau pro duris. Ir aš žinojau, kad keliauju kažkur – į kitą gyvenimo etapą. Tam reikėjo didžiulės drąsos ir aš labai laiminga, kad tai padariau“.
G. Jaraminaitė sako, jog dideliu įkvėpimu tuo metu jai buvo ir vienas mylimiausių italų režisierių – Federico Fellini. „Yra tokia puiki knyga „Aš, Fellini“, kurioje apibendrinama viskas, ką režisierius apie save papasakojo žurnalistei Charlottei Chandler per keturioliką jųdviejų bendravimo metų. Joje rašoma, kad būdamas genialus režisierius, Federico Fellini nusprendė, jog jam reikia pažinti žmogų, kas gi vyksta žmogaus galvoje, psichikoje, bei dėl to ėmė vaikščioti pas psichologą. Terapiją Fellini lankė daugybę metų, o po jų padarė išvadą: „Aš norėjau pažinti kitus, o pažinau save“. Man taip patiko ir labai įkvėpė ši jo frazė“, – savo atradimais dalinasi aktorė, per 28 aktorystės metus sukūrusi ne vieną ryškų vaidmenį teatre ir kine.
Meilė sau – tai mažas konkretus žingsnis
„Žinoma, tas savęs pažinimo procesas, kaip prasidėjo, taip ir tęsiasi iki šios dienos. Dabar naudojuosi koučingo sesijomis, lankau seminarus pas nuostabius, neįtikėtinus mokytojus. Labai didelis palaikymas, kad yra knygų, priemonių, būdų, kaip save sustiprinti, yra žmonių, kurie žino ir gali pasakyti, kaip tai padaryti. Esu atradusi puikių specialistų ir naudojuosi gyvenimo patvirtintomis technikomis“, – kalba neseniai 50-metį atšventusi aktorė. – „Pavyzdžiui, viena iš tokių paprastų technikų yra palaikyti save ir pagirti. Iš pradžių rekomenduojama tai daryti bent dešimt kartų į valandą (juokiasi – aut. past.), o paskui jau galima ir sumažinti, kai tai tampa įpročiu. Bet tai yra nuostabu ir tikrai labai veikia. Ir dar geriau ne tik mintyse pagirti, bet ir užsirašyti, kadangi, kai šnekame garsiai arba rašome, įsijungia visi smegenų centrai ir informacija keliauja į pasąmonę“.
„Taip po truputį save stipriname. Viskas neatsiras tiesiog spragtelėjus pirštais, turime daryti – vien žinojimo neužtenka. Dar, aišku, pagaunu save mąstant, o, kaip aš čia ne taip padariau, bet įgūdis jau suveikia ir iš karto klausiu savęs: o ką aš padariau gerai?. Ir suprantu, kad yra ne vienas dalykas, kurį padariau puikiai. Taip, kad reikia vis surasti už ką save pagirti, nes meilė sau yra labai gražus, abstraktus pasakymas, kuris savaime nieko nereiškia. Reikšmę turi mažas konkretus žingsnis, kurį padarome dėl savo gerovės“, – apie asmeninėje patirtyje pasiteisinusią meilės sau praktiką dalinasi G. Jaraminatė.
„Kai patiki – viskas ir tampa įmanoma“
Paklausta, ar mėgsta svajoti, Gabija nesudvejoja: „Aš svajotoja! Visada buvau, tai mane palaiko: aš visada turiu troškimų, planų. Kas įdomiausia, jeigu aš nuoširdžiai labai labai kažko noriu, ir ypatingai kalbant apie saviraišką, karjerą, tai po kurio laiko atsigręžiu atgal ir matau, jog tai jau išsipildė. Ir tai įkvepia svajoti toliau. Yra tas vidinis įsitikinimas, kad norai išsipildys, jiems tiesiog reikia duoti laiko“, – įkvėpiančiai kalba aktorė. – „Žinot, buvo gyvenime periodai, kai nepasitikėjau savimi, kai galvojau, jog nesu verta visko, ką trokštu turėti. Nes kodėl gi taip staiga turėčiau viską gauti už nieką, ar ne? Tada buvo sąmoningumo, susivokimo periodai, kurie leido suprasti, jog viskas yra įmanoma. Svarbiausia, kad kai tuo patiki, tą akimirką viskas ir tampa įmanoma – tai nenuginčijamas, patikrintas faktas.“
„Papasakosiu nutikimą iš savo patirties: kartą rašiau norus ant popieriaus ir užfiksavusi pakankamai daug sąmoningų svajonių prisiminiau, jog turiu karjeros troškimą, kuris man atrodė toks nerealus, kad buvo nedrąsu net užrašyti. Bet pagalvojau: o kodėl gi ne, ar sunku bent įtraukti į sąrašą? Nepatikėsite! Užrašius, mano pageidavimas išsipildė dviejų-trijų valandų bėgyje. Jį parašiau vėlai vakare ir vidurnakty gavau pakvietimą, apie kurį taip svajojau. Štai ką reiškia – leisti sau! Aš pati daviau leidimą, visų pirma savo galvoje, tam norui išsipildyti. Tikiuosi, tai padės ir kitiems patikėti bei leisti sau norėti daugiau”, – gražiu palinkėjimu savo patyrimą įprasmina aktorė Gabija Jaraminaitė.
„Pilna širdis“ – projektas, kviečiantis drąsiau ir dažniau žvelgti į savo vidų. Neretas esame pratę save suvokti per mus supančią aplinką bei jos formuojamus lūkesčius ir nesustojame pamąstyti: kas iš tiesų mus džiugina, motyvuoja ir įkvepia gyvenimui pilna širdimi? Projekto iniciatoriai – natūralios kosmetikos prekės ženklo „Manilla“ kūrėjai – pasakodami tikras ir ypatingas skirtingų herojų istorijas skatina savo bendruomenės narius drąsiai kurti autentišką, besąlyginės meilės sau pripildytą kasdienybę ir leidžia kiekvienam pajausti, kokios įgalinančios gali būti skirtingų žmonių patirtys.