Ketvirtokė Adelija: „Žinau, kad mano svajonė išsipildys, jei labai pasistengsiu“

Ar dar prisimenate, kaip gimsta svajonės? Kada užsimezga pirmieji jų žiedai? Devynerių sulaukusi Adelija jau dabar tiksliai žino, koks yra didžiausias jos troškimas ir kaip jį pasiekti. Apie baleto šokėjos ateitį svajojanti mergaitė prisipažįsta, jog ši veikla reikalauja labai daug pastangų, stipraus charakterio ir kantrybės. Projekto „Pilna širdis“, siekiančio įkvėpti žmones gyventi autentišką, pilnavertį gyvenimą, jauniausia heroje tapusi mergaitė primena apie tai, kaip svarbu ne tik norėti, bet ir imtis veiksmų, keliaujant link savo svajonės išsipildymo.

Jei labai nori – svarbiausia nepasiduoti

„Svajonė tapti balerina gimė, kai šį šokį man parodė sesutės auklė, kuri yra ir profesionali baleto mokytoja. Aš labai susižavėjau ir užsinorėjau šokti pati. Mokytis nelengva, mano šokio grupėje yra kitos trys mergaitės, kurios pamokas lanko gerokai ilgiau negu aš. Judesiai yra tikrai sunkūs, bet man jau visai gerai sekasi juos atlikti“, – kalba Adelija. – „Pirmus metus šokama su baleto bateliais, o su klasikiniais baleto puantais galima pradėti šokti tik po trejų metų. Bet mano kojos labai stiprios, tad man jau po pirmų metų davė puantus. Dabar su jais pradedu šokti „polkutę“. Nors labai sunku, bet man jau visai gerai gaunasi“.

„Žinau, kad pasiekčiau savo tikslą turiu labai daug šokti, nepraleisti treniruočių, kurios vyksta du kartus per savaitę, valandą arba pusantros. Būna pavargstu, nesigauna, bet stengiuosi nesiskųsti, vis tiek bandau šokti, kol pavyksta atlikti judesį teisingai. Aš niekada nepasiduodu“, – savo entuziazmu ir motyvacija žavi jaunoji šokėja. – „Sunkiausia buvo, kai pirmus kartus pradėjau šokti su puantais – labai skaudėjo kojų pirštus, teko užsiklijuoti pleistrus, nes atsirado mažų pūslelių, žaizdelių. Bet žaizdos sugijo ir kojos jau priprato. Mokantis baleto reikia daug kantrybės ir užsispyrimo“.

Gyvenime palaiko mama ir kitų mergaičių draugystė

Pasiteiravus, kas jos gyvenime labiausiai palaiko siekiant svajonių, neleidžia pasiduoti, kai sunku, Adelija sako, jog padeda pokalbis su mama, kuri visuomet išlaiko pozityvų požiūrį. Taip pat mergaitė prisimena savo drauges, kurioms gali išsikalbėti ir kartu svajoti: „Turiu dvi geriausias drauges – Urtę ir Agotą. Su Urte susipažinome, kai man buvo trys ar keturi metai, o su Agota lankėme tą patį darželį, tad mes jau labai seniai draugaujam. Urtė mane išklauso, mes galim susitarti, rasti kompromisą, mes abi panašios: daug ko norim, daug kas labai patinka. Agota tai pat mane išklauso, neatstumia manęs. O su mergaitėmis, kurios nenori nieko veikti, į viską žiūri neigiamai ar nepriima manęs žaisti, nesinori draugauti“, – apie tai, kaip svarbu apsupti save tinkamais žmonėmis, dalinasi devynerių Adelija.

Veikla, kurioje atpažįstame save, širdyje įžiebia ugnį

Kalbant su jaunąja balerina, nesunku pastebėti, jog tvirtas charakteris ir užtikrintas požiūris į savo svajones suformuotas šeimos. Adelijos mama, natūralios kosmetikos gamintojo „Dermofaktorius“ generalinė direktorė Eglė Vaitiekūnaitė-Šiuškienė sako, kad gyvenime neverta ieškoti tik hobio, tik sporto, tik laiko praleidimo būdo. Moteris teigia, jog negailint darbo ir pastangų, veikla, kurioje atpažįstame save, įgalina ir širdyje įžiebia ugnį: „Aš matau žiežirbas Adelijos akyse ir suprantu, kad šokis teikia jai daug laimės. Ką aš būčiau norėjusi žinoti pati, kai buvau dukros amžiaus? Ko mes mokomės kartu? Visų pirma drausmės. Tos vidinės, kai tu sau esi patikimiausias žmogus ir gali pilnai pasitikėti savo vidine disciplina. Taip pat dirbti su savo kūnu, protu ir emocijomis, šie dalykai – neatsiejami, o jų darna pakylėja sielą. Lavinti kūrybiškumą ir būti komandoje. Pirmiausia, komandoje su savimi, o galiausiai, kai gebi susikurti vidinę taiką – tapti geriausia, kas gali nutikti bet kuriai komandai“, – įkvepiančiai kalba E. Vaitiekūnaitė-Šiuškienė vadovaujanti daugiau nei 60 darbuotojų komandai.

„Noriu, kad mano dukra gyventų gyvą gyvenimą. Tiesia nugara, lengvomis kojomis ir pilna širdimi. Ir, svarbiausia, dėl savęs. Ir tuomet, kai nepavyksta gauti ko nori, žinotų, kad metas dirbti daugiau, sistemiškiau, su dar daugiau jėgos, atkaklumo ir ryžto. Su dar didesne liepsna. Tokiu būdu mes mokomės siekti tikslo ir susitvarkyti su nusivylimu. Kaip nuostabu yra patirti kūno nuovargį ir tuo pačiu jausti, kiek daug jis gali“, – labai asmeniškais ir jautriais palinkėjimais dalinasi Adelijos mama ir viena pagrindinių projekto „Pilna širdis“ iniciatorių.

„Pilna širdis“ – projektas, kviečiantis drąsiau ir dažniau žvelgti į savo vidų. Neretas esame pratę save suvokti per mus supančią aplinką bei jos formuojamus lūkesčius ir nesustojame pamąstyti: kas iš tiesų mus džiugina, motyvuoja ir įkvepia gyvenimui pilna širdimi? Projekto iniciatoriai – natūralios kosmetikos prekės ženklo „Manilla“ kūrėjai – pasakodami tikras ir ypatingas skirtingų herojų istorijas skatina savo bendruomenės narius drąsiai kurti autentišką, besąlyginės meilės sau pripildytą kasdienybę ir leidžia kiekvienam pajausti, kokios įgalinančios gali būti skirtingų žmonių patirtys.

Tu – herojus, papasakok mums, ko pilna tavo širdis
Mano širdis pilna ...