Keliautoja, fotografė, odontologijos magistrė Rugilė Maslauskaitė: apie keliones, meilę sau ir draivą gyvenimui
„Ateina gyvenime akimirka, kai vis tik supranti, jog nesvarbu, kiek turi sekėjų instagrame, galų gale esi įdomus tik pats sau: kiek pats į save įdedi, savimi pasirūpini, tiek ir esi turtingas. Ir tai suvokus kasdienybė pasidaro daug paprastesnė“, – sako 24 metų keliautoja, fotografė, odontologijos magistro laipsnį šią vasarą apgynusi Rugilė Maslauskaitė. Link šio suvokimo Rugilę atvedė investicijos į save – jei per dieną neišmoksta ar neperskaito nieko naujo, jaučia jos neišnaudojusi, bei kelionės, kurios, kaip sako projekto „Pilna širdis“ herojė, išlaisvina ir suteikia pasitikėjimo.
Dėkinga tėvams už laisvę bandyti
„Aš buvau labai aktyvus, net hiperaktyvus, vaikas, augau su broliu ir taip pat turėjau kiek „berniukiškų“ savybių. Ir dabar esu tvirto charakterio merginukė: arba einu ir darau iki galo, arba iš viso nedarau. Ambicingumas – ta mano savybė, kuri padėjo įgyvendinti ne vieną idėją. Tuo pačiu esu ir labai atsakinga: mokykloje buvau pirmūnė, labai motyvavo tėvai, ir nors gyvenau, sakytum, mažame miestely, galimybių saviraiškai tikrai buvo“, – kalba Vilkaviškio mieste užaugusi mergina. – „Ėjau į visus būrelius: nuo vytelių pynimo, molio lipdymo iki hiphopo šokio, tinklinio, net baletą lankiau. Žodžiu, išmėginau viską, kas buvo įmanoma. Tai buvo ir tėvų duota laisvė: ką tik sugalvočiau, jie pritardavo. Nusprendžiau šokti baletą, nors ir visa apvalutė, o tėvai tik palaikė: „Gerai, šok, Rugilyte, šok“. Po kiek laiko, žiūrėk, jau noriu molį lipdyti ir vėl tas pats padrąsinimas: „Bandyk, Rugilyte, bandyk“! Ir tai niekada nebuvo stūmimas, intencija visuomet buvo iš manęs“.
Pirmasis drąsus sprendimas, padovanojęs Rugilei ne tik smagių nuotykių, bet ir dar didesnį pasitikėjimą savimi, – solo kelionė į Portugaliją: „Kai man sukako šešiolika jau buvau susitaupiusi šiek tiek savų pinigų: anksti pradėjau dirbti – ar braškes vasarą skindavau, ar fotografuodavau, ir iš karto nusprendžiau, kad noriu keliauti. Kaip penkių asmenų šeima neplanavome tolimų išvykų, o sukakus šešiolikai gavau teisę skristi lėktuvu be tėvų, tad išsiruošiau „ieškoti savęs“ – leidausi į pirmąsias keliones po Europą“, – apie pirmąjį savo akibrokštą pasakoja jaunoji keliautoja. – „Mokykloje teko net porą mėnesių praleisti pamokas, bet kaip tokių metų žmogus, tikrai turėjau atsakomybės jausmą ir visus praleistus kontrolinius atsiskaitydavau arba atlikdavau į priekį. Na, ir gal skambės, kaip klišė, bet leistis po Europą, kilus iš tokio mažo miestelio, buvo tikrai išlaisvinanti, daug platesnį suvokimą apie pasaulį ir save atnešusi patirtis“.
Kelionės netrukdo nei darbui, nei mokslams
Odontologijos magistrą Lietuvos sveikatos mokslų universitete ką tik baigusi mergina teigia, jog mokytis ir dirbti gali bet kur, o nesustoti keliauti jai leidžia jos energinga, gyvenimo patyrimų ištroškusi asmenybė: „Grįžusi iš pirmųjų kelionių po Europą, tai pradėjau daryti intensyviai. Matyt, čia tas mažo miestelio sindromas: norėjau paragauti gyvenimo skonio ir įvairovės. Geografija, pasaulio kultūros man visuomet buvo be proto įdomios. Pradėjusi keliauti šešiolikos, dabar jau skaičiuoju daugiau nei 50 aplankytų valstybių. Kaip tokių metų mergaičiukei, suprantu, kad tai yra tikrai nemažai. Juk dar šalia to studijavau geriausių rezultatų reikalaujančią specialybę, esu fotografė ir dirbu su socialiniais tinklais – tiek su savo asmeninėmis, tiek ir verslo paskyromis. Bet, žinot, aš savo gyvenimą susidėliojau taip, kad visų pirma man pačiai būtų miela ir malonu tai, ką aš veikiu. Ar aš būčiau Kaune savo butuky, ar Maljorkos paplūdimyje – darbai vis tiek bus padaryti, bet aš keičiu aplinką, kad pačiai „varščiukai neatsisuktų“. Matyt, tas gebėjimas prisitaikyti ir dirbti bei mokytis bet kur atėjo iš vaikystės – augau didelėje šeimoje ir ramybės mūsų namuose nebuvo daug“, – energingai apie savo gyvenimo būdą kalba Rugilė.
„Aš iš gyvenimo noriu daug, yra tas vadinamas draivas manyje. Kartais pastebiu, jog mano bendraamžiai nesuvokia, kiek daug dar gali. Būna situacijų, kai save nurašo būdami vos 23 metų, bijo imtis, mokytis naujų dalykų, nes atrodo jau per vėlu. O man kitaip: aš galvoju, kad dabar yra mano metai ir aš kiekvieną pusmetį noriu mokytis vis kažko naujo: ar tai būtų nauja kalba, ar sportas, ar kita veikla. Noriu, kad mano gyvenimas visą laiką būtų tam tikra mokykla. Man neįdomu, kai ramu“, – savo kasdienybės filosofiją atskleidžia jauna moteris. – „Žinoma, suprantu, jog tai, kas tinka man, nebūtinai tiks kitam. Kai kuriems gali pasirodyti, jog esu neorganizuota, bet mano tvarka yra chaose. Aš tikrai galiu išskristi ir negrįžti – iš poros savaičių kelionės pasidaryti trijų mėnesių, jei, tarkim, kokioje Meksikoje man labai patinka. Nebandau įsprausti savęs į rėmus ir nekeliauju vien dėl aplankytų šalių skaičiaus. Visą tai darau dėl savęs – man lengva adaptuotis ir labai gera pakeisti aplinką. Kelionės tam tikra prasme yra mano poilsis“.
Išvaizda nublanksta, kai esi turtinga vidumi
Pasidomėjus, kaip merginai pavyksta gyventi tokį autentišką gyvenimą ir nepasiduoti aplinkos įtakai, keliamiems lūkesčiams ir stereotipams, Rugilė Maslauskaitė teigia, jog gyvenime buvo visokių etapų, tačiau ji visuomet stengiasi išlikti ištikima sau: „Manau, kad kiekvienas jaučiame tam tikrų lūkesčių ir spaudimą iš aplinkos – vieni mažiau, kiti daugiau. Juk yra ir tėvų nuomonė, ir darbo bei mokslų keliami įsipareigojimai, tad turi išlaviruoti. Bandau būti kuo tikresnė su savimi, išlaikyti savo poziciją ir vertybes. Kol kas man tai gerai sekasi“, – džiaugiasi ji.
„Žinoma, paauglystėje, kaip ir daugelis merginų jaučiau įtampą dėl savo išvaizdos – kaip turėčiau atrodyti, kokia turėčiau būti. Ir čia man padėjo kelionės. Gal jau ne kartą girdėta, bet jos tikrai pasitarnauja. Išvažiuoji į Italiją ir eidama gatve girdi švilpimą bei komplimentus, pakeli nosį aukščiau ir galvoji: Na va, aš tai tikra deivė! Gaila, bet mes Lietuvoje dar nemokame sakyti komplimentų. Tarp moterų jaučiasi konkurencija, o vyrai retai kada išdrįsta. Jei ir išdrįsta lieki nustebusi ir galvoji, kur čia „šuo pakastas“, gal jau piniginę slėpti reikia“, – juokiasi mergina. – „Bet tiesą pasakius, man pasitikėjimo savimi daugiausia duoda mano veiklos, tai kuo domiuosi ir ką žinau. Aš linkusi į akademiškumą, stengiuosi nuolat šviestis, jei per dieną neišmokau ar neperskaičiau nieko naujo, man ji visiškai neišnaudota. Mano pozicija – na gerai, mano figūra netobula, bet ką tai lemia? Aš tiek daug mačiau, tiek daug moku, galiu bendrauti įvairiomis temomis, domiuosi pasauliu. Tai ta išvaizda pamažu nueina į antrą planą“, – įkvepiančiomis mintimis dalijasi nuomonės formuotoja Rugilė.
Paprastumas – didžiausia vertybė
Būdama vos 24-erių savo pozityvumu ir energija veikti mergina įkvepia ne tik bendraamžius: socialiniame tinkle „Instagram“ merginos gyvenimo akimirkas stebi daugiau nei 17 tūkstančių įvairaus amžiaus sekėjų. Paklausta, ką patartų žmonėms, trokštantiems gyventi pilna širdimi ir siekti savo svajonių, Rugilė sako, jog svarbiausia nesėdėti ir nelaukti stebuklų, o iniciatyvos imtis patiems: „Aš galvoju, jei mes visų pirma pradėtume nuo savęs, labai daug kas pasikeistų. Nereikia laukti, kol kažkas mus motyvuos, įkvėps, užkalbins, pastebės. Patys turime imtis veiksmų! Gal net prisiminčiau populiarią frazę: „Fake it untill you make it“. Nes naiviai tikėtis, kad staiga nebebus konkurencijos ir gyvensime pozityviam pasaulį be jokių patyčių – naivu, tad visų pirma turime pradėti nuo savęs, būti draugiškais kitiems ir patys sau“.
„Gyvenime man viena didžiausių vertybių yra paprastumas. Ir tai nėra apie kuklumą ar savęs nuvertinimą, o kaip tik apie tai, jog nesvarbu, ar tu odontologas, ar kasininkas, vis tiek išlieki žmogumi, su kuriuo miela bendrauti, susitikus apsikabinti. Vat tas paprastumas yra tai, kas man mylimiausia: nesvarbu kokioje kompanijoje bebūčiau – kažkur užsienyje ar savo gimtajame Vilkaviškyje. Ateina gyvenime akimirka, kai vis tik supranti, jog nesvarbu, kiek turi sekėjų instagrame, galų gale esi įdomus tik pats sau: kiek pats į save įdedi, savimi pasirūpini, tiek ir esi turtingas. Ir tai suvokus kasdienybė pasidaro daug paprastesnė,“ – kalba gerų emocijų ir gyvenimiškų patyrimų nestokojanti mergina.
„Pilna širdis“ – projektas, kviečiantis drąsiau ir dažniau žvelgti į savo vidų. Neretas esame pratę save suvokti per mus supančią aplinką bei jos formuojamus lūkesčius ir nesustojame pamąstyti: kas iš tiesų mus džiugina, motyvuoja ir įkvepia gyvenimui pilna širdimi? Projekto iniciatoriai – natūralios kosmetikos prekės ženklo „Manilla“ kūrėjai – pasakodami tikras ir ypatingas skirtingų herojų istorijas skatina savo bendruomenės narius drąsiai kurti autentišką, besąlyginės meilės sau pripildytą kasdienybę ir leidžia kiekvienam pajausti, kokios įgalinančios gali būti skirtingų žmonių patirtys.