Gyd. Rūta: visa tiesa apie HIALURONO RŪGŠTĮ

Gyd. Rūta: visa tiesa apie HIALURONO RŪGŠTĮ

Papasakosiu svarbiausias ypatybes, susijusias su hialurono rūgštimi ir teisingu jos vartojimu. Pabrėžiu, kad informaciją straipsniams naudoju tik iš pripažintų ir moksliškai pagrįstų šaltinių.

 

Kas yra hialurono rūgštis?

Hialurono rūgštis (HR, dar vadinama tiesiog hialuronu, hialuronatu) – sudėtinis angliavandenis, priklausantis glikozaminoglikanų grupei, tiksliau - mukopolisacharidas, daugiausia paplitęs jungiamajame audinyje.

Pavadinimas kilo iš graikų žodžio „hyalos“, reiškiančio „skaidrus“, nes ši medžiaga – tai permatoma, tiršta, klampi substancija. Hialuronas sugeria vandenį ir perskirsto jį organizmo audiniuose. Viena hialurono rūgšties molekulė gali išlaikyti iki 500 molekulių vandens. Tai viena iš labiausiai hidrofilinėmis (pritraukiančiomis vandenį) savybėmis pasižyminti natūraliai gamtoje randama medžiaga, kuri nepakito per tūkstančius metų, todėl kaip natūralus drėkiklis turi daug naudingų savybių žmogaus odai ir yra plačiai naudojama dermatologijoje.

HR yra daugelyje organizmo audinių ir gyvybinių skysčių, bet didžiausia jos dalis - apie 50 proc. - yra odoje. Pagal savo sandarą oda primena čiužinį: spyruoklių funkcijas atlieka kolageno ir elastino skaidulos, o visą tarp jų esančią erdvę užpildo vandeninis užpildas - gelis, kuris susideda iš mukopolisacharidų. Didžiausią jų dalį sudaro hialurono rūgštis.

HR yra biologiškai draugiška medžiaga žmogaus organizmui. Atlikus savo vaidmenį, ji natūraliai suyra ir iš organizmo visiškai pasišalina.

HR randama tiek išoriniame (epidermyje), tiek vidiniame odos sluoksnyje (dermoje). Hialurono rūgštis išlaiko odą drėgną, jauną ir sveiką. Tai yra vienas pagrindinių ekstraląstelinių odos komponentų, prisidedančių prie audinių atsinaujinimo. HR palaiko drėgmę audiniuose, kuri įtakoja audinių elastingumą, stangrumą, skatina fibroblastų dauginimąsi ir migraciją. Fibroblastai – jungiamojo audinio ląstelės, gaminančios tarpląstelinio užpildo komponentus – pagrindinį odos baltymą kolageną, elastines skaidulas, glikoproteinus, glikozaminoglikanus. Tai pasikartojantis procesas, skatinantis naujų fibroblastų proliferaciją (dauginimąsi ir brendimą), ko pasekoje vykdoma kolageno ir hialurono rūgšties sintezė.

HR organizme gyvuoja trumpą laiko periodą, apie 1-2 dienas, todėl jos atsargas reguliariai būtina papildyti!

Vidutiniškai apie 28 - 30-uosius gyvenimo metus žmogaus organizme HR sintezė sulėtėja, pradeda blogėti ir jos kokybė: kaupiasi pažeistos kolageno skaidulos, mažėja koncentracija - molekulės “suriša” mažiau vandens. Norint išsaugoti gražią, lygią ir jauną odą, reikalingas šios medžiagos papildymas išoriniais metodais – dermatologinėms priemonėmis, savo sudėtyje turinčiomis HR.

Vis tik pagrindiniai HR gamybos odoje priešai yra UV spinduliai. Piktnaudžiavimas saulės voniomis, soliariumu gali labai sumažinti organizme natūraliai šios medžiagos pagaminamos kiekius. Pavyzdžiui, nudegimas saulėje blokuoja šios rūgšties gamybą ilgam laikui, todėl būtina naudoti priemones su SPF filtrais. Rūkymas, alkoholio vartojimas, kondicionuojamos patalpos ir kiti aplinkos veiksniai taip pat įtakoja HR gamybos mažėjimą.

Kuo ypatingi MANILLA NUDITUM bei MOMENTUM linijų hialurono rūgšties serumai?

 

Serumas – unikalus bei modernus kosmetikos gaminys, kurį sudaro labai didelės koncentracijos biologiškai aktyvios medžiagos. Dėl mikroskopinio dydžio molekulių ir savitos struktūros serumas gali giliai prasiskverbti į giliausius odos sluoksnius.

MANILLA NUDITUM hialurono serumo sudėtis – ekologiškos alavijo sultys, augalinis sorbitolis, hialurono rūgštis (mažos ir didelės molekulinės masės), vitaminas C, natūralūs konservantai - natrio benzoatas ir kalio sorbatas, žaliųjų citrinų eterinis aliejus.

MANILLA MOMENTUM hialurono serumo sudėtis – vitaminas C, hialurono rūgštis (mažos ir didelės molekulinės masės) bei natūralūs konservantai.Šie MANILLA serumai yra gaminami iš hialurono rūgšties, išgaunamo iš bakterijų biofermentacijos būdu.

Paprastai kosmetikos gaminiuose naudojama hialurono koncentracija yra 1%. MANILLA NUDITUM linijos hialurono rūgšties serume naudojama 1% labai mažos ir 1% didelės molekulinės masės hialurono - taigi, gaminio koncentracija yra dvigubai stipresnė nei tradicinių rinkoje siūlomų dermatologinių priemonių. Tuo tarpu MANILLA MOMENTUM linijos hialurono serume brandžiai odai yra naudojama 2% mažos molekulinės masės hialurono bei 1% didelės molekulinės masės hialurono. Netrukus paaiškinsime, kodėl tokios proporcijos yra labai svarbios. 

Hialurono rūgštis skirstoma į didelės molekulinės masės molekules (dydis - daugiau kaip 500 kDa), mažos molekulinės masės molekules (dydis - 20-100 kDa) ir oligosacharidus (dydis - 0,4-10 kDa).

Veiksmingumo paslaptis slypi dviejų dydžių hialurono rūgšties molekulėse – moksliniais tyrimais įrodyta, kad:

  1. labai mažos molekulinės masės hialurono molekulės prasiskverbia pro išorinį odos sluoksnį – epidermį, ir patenka į tikrąją odą – dermą, kurioje vyksta kolageno ir elastano sintezė. Hialuronas yra labai svarbus pagalbininkas šių medžiagų gamyboje, nes tiekia maistines medžiagas, reikalingas odos struktūrinių baltymų sintezei.

  2. didelės molekulinės masės hialurono rūgšties molekulės neprasiskverbia giliai į odą, bet lieka epidermyje ir čia atlieka ne ką mažiau svarbesnę išviršinio drėkinimo funkciją - drėgmė sulaikoma arčiau paviršiaus, drėkinami epidermio sluoksniai. Odos paviršiuje hialuronas padeda formuoti barjerą, apsaugantį nuo drėgmės netekimo ir garavimo, todėl yra ypač svarbus apsauginei odos funkcijai palaikyti.

  3. vitaminas C, kaip svarbi maistinė medžiaga, tiesiogiai dalyvauja naujų kolageno skaidulų gamyboje. Hialurono rūgštis “nuneša” vitaminą C į dermos sluoksnius, kuriuose jis yra efektyviai panaudojamas kolageno sintezei. Be šių savybių vitaminas C skaistina odą ir yra galingas antioksidantas, kovojantis prieš senėjimą skatinančius laisvuosius radikalus.

MANILLA NUDITUM bei MOMENTUM linijų hialurono rūgšties serumai su vitaminu C efektingai didina odos elastingumą, stangrumą, lygumą, skatina kolageno gamybą ir normalią odos veiklą. Oda tampa švelni, lygėja paviršinės raukšlės ir nelygumai. Hialurono rūgštis padeda atsinaujinti ląstelėms, gerina mikrocirkuliaciją, mažina sausumo ir perštėjimo pojūčius. Hialurono rūgšties efektyvumas lyginant raukšles yra moksliškai įrodytas atliekant klinikinius tyrimus. Dėl gilaus drėkinimo hialurono rūgštimi oda tampa lygesnė, minkštesnė, įgauna "apimties", sumažėja raukšlės. Be to, hialurono rūgštis sustiprina ląsteles bei padeda joms apsiginti nuo bakterinių infekcijų. Hialurono rūgšties natūraliai yra odoje, ji yra jungiamojo audinio dalis, tačiau su metais jos mažėja, oda glemba, praranda jaunatviškumą, elastingumą, sausėja. Oda lygesnė, skaistesnė taps jau po pirmo naudojimo mėnesio!

Hialuronas yra labai puikus komponentas įvairioms odos problemoms spręsti, todėl rekomenduoju išbandyti visoms moterims ir merginoms (pagal poreikį), jei kankina – odos jautrumas, raudonis, dehidratacija, nudegimai saulėje, odos papilkėjimas ir suglebimas bei kiti trūkumai. MANILLA asortimente taip pat galite rasti kitų produktų su hialurono rūgštimi: Balansuojantis veido kremas UNISON bei energizuojanti emulsija UNISON. Išbandykite, ir jūsų oda jums padėkos!

 

← Ankstesnis straipsnis Naujesnis straipsnis →