Kaip nustatyti savo odos tipą?

Kaip nustatyti savo odos tipą?

Pridedame ir trumpą odos tipo testą, kurį išsprendus sužinosite savo odos tipą ir būklę, o jei ją jau žinote, šį žingsnį praleiskite ir skaitykite apie kiekvieno odos tipo veido priežiūrą žemiau:

1. Ar jūsų oda perdėtai riebaluojasi?

A. Taip, nuolat blizga;

B. Tik T zona;

C. Retai; 

D. Niekada.

2. Ar jūsų oda jautriai reaguoja į aplinkos veiksnius, kosmetikos priemones?

A. Ne;

B. Tam tikros veido zonos yra jautresnės - pavyzdžiui skruostai;

C. Retai;

D. Taip, oda jautri prausimui, valymui ir kitiems dirgikliams.

3. Kaip dažnai dienos metu jaučiate poreikį prausti/valyti odą?

A. Labai dažnai;

B. Tik T zoną;

C. Pakanka ryte/vakare;

D. Retai, nes po prausimo arba valymo kankina odos tempimo pojūtis arba perštėjimas.

4. Kokie dažniausiai sutinkami odos pojūčiai/problemos?

A. Blizgumas, inkštirai, spuogeliai;

B. T zona blizgesnė, ant nosies vargina juodi inkštirai, o skruostai atvirkščiai, linkę į jautrumą, sausumą;

C. Jokių nusiskundimų;

D. Tempimas, raudonis, odos perštėjimas bei jautrumas.

5. Kaip atrodo jūsų veido poros?

A. Didelės – išsiplėtusios;

B. Labiau išsiplėtusios ant nosies, kaktos, smakro;

C. Normalios;

D. Itin smulkios – neįžiūrimos.

6. Kiek turite raukšlių ir mimikos linijų?

A. Beveik nėra;

B. Ryškesnės kaktos srityje, aplink akis;

C. Nedaug - menkai pastebimos;

D. Smulkių raukšlelių daug, mimikos linijos ryškios.

7. Jūsų amžius:

A. Mažiau nei 30;

B. 30 ir daugiau.

8. Odos problemos:

A. Odos papilkėjimas;

B. Šerpetojimas;

C. Niežėjimas;

D. Akių/paakių patamsėjimas;

E. Raukšlelių jautrumas;

F. Odos tempimas;

G. Padidėjęs jautrumas;

H. Stiprus odos sausumas;

I. Padidėjęs sebumo išsiskyrimas;

J. Naujų raukšlelių susidarymas.

Atsakymai į 1-6 klausimus (odos tipo nustatymas):

Jei daugiausia pažymėjote A raidžių – jūsų odos tipas yra RIEBUS. Šiam odos tipui puikiai tiks SOLUTIO linijos peoduktai su rūgštimis, kurios padės sumažinti odos išskiriamą sebumo kiekį ir šalinti spuogelius.

Didžioji dalis B raidžių – jūsų oda yra MIŠRI. UNISON linija yra labiausiai tinkanti šiai odai, nes šios linijos produktai pasižymi balansuojamuoju poveikiu.

Tarp pažymėtųjų daugiausia C raidžių – NORMALI ODA. Šiai odai geriausiai tiks NUDITUM linijos priemonės, kurios padės odą išlaikyti gražią ir sveiką.

Jei dažniausias pasikartojantis atsakymas buvo Djūsų oda SAUSA/JAUTRI. Linija SILENTIUM yra sukurta būtent šiam odos tipui, nes produktuose gausu maitinančių ir raminančių ingredientų.


Atsakymas į 7 klausimą:

Jei pasirinkote variantą A – jūsų oda yra JAUNA. Tokiai odai labiausiai tiks NUDITUM linijoje esančios priemonės, kadangi jauna oda nereikalauja papildomų giliai odą veikiančių ingredientų, tad tiesiog naudokite produktus pagal jūsų tipą bei NUDITUM liniją.

Jei pasirinkote variantą B – jūsų oda yra BRANDI. Apie brandžios odos būklę, priežiūrą ir tinkamus naudoti produktus galite skaityti apačioje.


Atsakymas į 8 klausimą:

Jei pasirinkote 5 ir daugiau jūsų odą atitinkančias problemas – jūsų oda yra galimai DEHIDRATUOTA. Daugiau apie šios odos būklės priežiūrą ir tinkamas priemones skaitykite apačioje.

Normali oda

Labai nedidelė dalis žmonių (tik apie 10-15%) gali džiaugtis normalia oda. Dažniausiai tai būna 25-35 metų amžiaus žmonės ir jų nevargina jokie specifiniai odos poreikiai. Prie to žinoma prisideda ir gyvenimo būdas, genetika ir aplinkos veiksniai. Tokia oda pasižymi tuo, jog ji nereikalauja ypatingos priežiūros, t.y. iš ryto atsikėlus jaučiamas odos komfortas, ji yra pakankamai sudrėkinta – nei per riebi, nei per sausa, neparaudusi, poros yra normalaus dydžio arba mažai matomos ir tokios odos paprastai neberia, nekyla spuogeliai ir ji nesikemša, taip pat nėra ryškių mimikos raukšlių. 

Sveikiname, jei turite tokią odą – jums tikrai pasisekė ir odos priežiūrai daug laiko skirti jums neprireiks. Priežiūra: Šio tipo odai išskirtinės priežiūros nereikia, paprastai užtenka ją prausti ryte/vakare, tonizuoti, naudoti serumą esant poreikiui, drėkinamąjį arba maitinamąjį kremą priklausomai nuo paros laiko ir metų sezono. Naudojant dekoratyvinę kosmetiką, galima rinktis jums labiausiai patinkančią ir mėgautis gražia odos išvaizda.

Kuriant MANILLA NUDITUM liniją veido odos priežiūrai, visuomet galvojome apie normalios odos tipo savininkų poreikius – kad veido odos priežiūra būtų greita, patogi, oda būtų sudrėkinta, pamaitinta, o drėgmės pojūtis išliktų visą dieną. Todėl buvo parinkti lengvi komponentai, kurie greitai įsigeria, nepalieka riebumo pojūčio, puikiai draugauja su makiažu.

Visas priemones normaliai odai galite rasti: https://manilla.lt/nuditum-aktyviai-drekinanti/ 


Sausa oda

Ši oda paprastai labai greitai sensta, todėl jai reikia ypatingos priežiūros. Ji yra plona, papilkėjusi, labai lengvai netenka drėgmės, tad kad ir kiek ją drėkintume, tai reikia daryti ypatingai dažnai ir aplikuoti serumus ar kremus kas keletą valandų, kadangi oda yra nuolatos ištroškusi. Šiam odos tipui reikia daugiau įvairių priemonių, didesnių kiekių ir dažnesnio aplikavimo, nes ji neturi tam tikrų savybių padedančių sulaikyti drėgmę ir dėl to ta drėgmė greitai išgaruoja. Taip pat dažnai sausa oda yra jautri ¬– ypatingai reaguoja į šilumos/šalčio pokyčius, UV spindulius, aštrų maistą, todėl svarbu atkreipti dėmesį į kasdienę rutiną ir mitybą. 

Turint sausą odos tipą raukšlės ima formuotis gana anksti, nes ji neturi storo poodžio, ką nulemia genetiniai veiksniai, todėl reikia išmokti teisingai ją prižiūrėti ir rūpintis. Nenusiminkite, šis odos tipas turi ir didelių pliusų – paprastai nekankina bėrimai, oda nevarginama spuogelių, o poros yra praktiškai nematomos arba visai nežymios, todėl vizualiai oda, jei sudrėkinta ir prižiūrėta, atrodo labai gražiai. 

Sausai ir jautriai odai sukūrėme liniją SILENTIUM, kuri buvo įkvėpta moterų, kurias vargina šios problemos: jautrumas, paraudimas, sausumas, šerpetojimas, papilkėjimas. Esant šiems simptomams, buvo parinkti ingredientai, kurie optimaliai drėkina, bet tuo pačiu ir maitina , apsaugo lipidinį barjerą, kad drėgmė neišgaruotų.

MANILLA produktus sausai odai rasite: https://manilla.lt/silentium-raminanti/


Riebi oda

Tai yra pats problemiškiausias odos tipas. Jis pasižymi didelėmis ir gan išsiplėtusiomis, matomomis poromis, oda dienos bėgyje pradeda gana greitai riebaluotis – tiek T zona, tiek ir žandai. Ant odos yra matomi komedonai, inkštirai, užsikimšusios poros bei spuogeliai, nes yra suaktyvėjusi riebalų apykaita ir kaupiasi aknės bakterijos. Šiam odos tipui reikia dažnos ir labai kokybiškos priežiūros pasirinkus švelnias ir neagresyvias priemones, nes neteisinga yra manyti, jog jei oda duoda stiprų atsaką ir produkuoja daug riebalų-sebumo, tai turime agresyviai su ja kovoti. Tam, kad sutvarkytume riebios odos disbalansą, reikia švelniai ja rūpintis atradus tinkamas priemones. Patariame niekuomet nenaudoti priemonių su sausinančiu etilo alkoholiu, kuris nors ir sukelia greitą, trokštamą sausumo pojutį, tačiau tai yra žalingas, dirbtinis efektas – pajuntate odos lengvumą, porų sutraukimą, veidas tampa matinis, tačiau tai yra labai laikina, nes šis medžiaga denatūruoja odos baltymus, greitai užveria poras. Netrukus poros dar labiau atsiveria ir produkuoja dar daugiau riebalų, pažeidžia išorinį odos sluoksnį, todėl oda suerzinama ir dar labiau „pyksta“ – taip atsiranda spuogeliai, bėrimai. Tiesa, riebios odos tipas turi vieną didelį pliusą ¬– ji labai lėtai sensta, nes riebi, stora oda yra tarsi apsauginė mantija, kuri apsaugo nuo UV spindulių, oro pokyčių, žvarbos ir kitų išorinių veiksnių todėl daug lėčiau formuojasi raukšlės.

Riebios odos problemoms spręsti buvo sukurta MANILLA linija SOLUTIO. Rūgštys yra vienos aktyviausių kosmetikos komponentų kalbant apie riebios odos problemų sprendimą. Šios linijos produktų sudėtyse yra AHA ir BHA rūgščių ir įvairių kompleksų, pavyzdžiui polifenolio kompleksas, bambuko silicio pudra, hamamelio vanduo, rozmarinai ir arbatmedžio aliejus – stipriausi gamtoje žinomi atibiotikai, antiseptikai kurie valo odą, šiek tiek ją sausina, tačiau nepraradamas drėgmės balansas. Taip pat šie komponentai atstato, padeda regeneruotis ir gyti žaizdelėms bei randeliams, mažina komedonus ir inkštirus.

Priemones riebiai odai galite rasti: https://manilla.lt/solutio-valanti/Mišri oda

Šis tipas turi visiems prieš tai minėtiems odos tipams būdingų savybių. Paprastai T zona – kakta, nosis ir smakras yra linkę į riebumą, o žandai gali būti normalūs arba sausi. Retais atvejais gali būti atvirkščiai – T zona sausa, o likusi – riebi. Šis odos tipas yra nenuspėjamas, nes vasarą oda gali susinormalizuoti, o žiemos metu gali tapti riebi. Paprastai, šis tipas yra būdingas žmonėms tarp 20-30 metų, kuomet yra pereinamasis laikotarpis nuo riebios odos (paauglystė, brendimas, hormonų pusiausvyros disbalansas) iki normalios odos (organizmas ir oda pilnai subręsta). Didžiausia dalis populiacijos turi šią odą, todėl pagrindinis tikslas yra subalansuoti skirtingas zonas – reikalingas specifinių priemonių pasirinkimas, gali tekti netgi naudoti kelių tipų priemones skirtingoms zonoms, tačiau rinkoje yra daugybė pasirinkimų.

Galvojant apie mišrios odos problemas sukūrėme priemonių liniją UNISON. Šioje linijoje naudojami įvairūs komponentai – kofeinas, guaranos ekstraktas, vitaminas B3, kofermentas Q10, biopolimerai ir kitos medžiagos, kurios padeda balansuoti skirtingus odos tipus – ten kur trūksta drėgmės odayra pridrėkinama, kur trūksta riebalų yra pamaitinama, o ten kur reikia apsaugos –stiprinama.

Visus produktus mišriam odos tipui galima rasti čia: https://manilla.lt/unison-balansuojanti

Odos būklės

Brandi oda

Kaip ir minėjome, brandi oda – tai ne tipas, o būklė, kuri pasireiškia 30-33 gyvenimo metais. Šiai būklei yra būdinga sumažėjęs odos drėgmės lygis, ėmę ryškėti raukšlelės, oda tampa papilkėjusi, šiek tiek suglebusi ir nebe tokia gyvybinga, pastebima, jog ji atsinaujina žymiai lėčiau. Jei jūsų oda yra būtent tokia, veido priežiūrai priemonės turėtų būti su veikliosiomis medžiagomis, kurios išlaiko odos drėgmę: pavyzdžiui hialurono rūgštis. Rekomenduojame naudoti MOMENTUM liniją ir jums labiausiai tiks koncentruotas hialurono serumas, kuris puikiai padeda mažinti raukšleles. Tam, kad pasiekti dar geresnį rezultatą, jūsų odai tiks ir serumavimo rinkinys brandžiai odai, kuriame produktai atliks skirtingas funkcijas ir ne tik sudrėkins, bet ir pamaitins bei apsaugos odą.

Visus produktus brandžiai veido odai galima rasti čia: https://manilla.lt/momentum-priesrauksline/


Dehidratuota oda

Dehidratuota veido oda taip pat yra veido būklė, kuri gali pasireikšti visiems odos tipams – sausam, mišriam, normaliam ir net riebiam. Tai būklė, kuri pasižymi padidėjusiu odos sausumu, tempimu, šerpetojimu, netgi skausmu ir jautrumu, kuris kelia diskomfortą. Šios būklės problemoms spręsti labiausiai padės MANILLA serumavimo rinkiniai, kurie aktyviai drėkins ir padės atstatyti odos būklę. Taip pat sumažinti dehidrataciją gali padėti MANILLA koncentruotas hialurono serumas bei 2% hialurono serumas su vit. C, kurie suteikia terapinį poveikį jūsų odai ir veikia kaip vaistas padidėjusiam odos sausumui gydyti.

Visus produktus dehidratuotai veido odai rasite: https://manilla.lt/dehidratuotai-odai/


   
Kiekvieno žmogaus oda yra skirtinga, todėl jos poreikiai taip pat. Labai svarbu atsižvelgti į odos tipą ir būklę renkantis sau tinkamas priemones – tuo atveju, yra žymiai lengviau spręsti konkrečias problemas ir pasiekti norimų rezultatų. Tikimės, jog šis blogas padėjo nustatyti jūsų odos tipą arba patvirtinti/paneigti jūsų spėjimus, o jeigu jums vis tiek sunku atskirti savo odos tipą arba kankina papildomos odos būklės tokios kaip rožinė, veido erkutės – visuomet galite rašyti mums, o mes su malonumu jus pakonsultuosime.

 

 

← Ankstesnis straipsnis Naujesnis straipsnis →