Odos DEHIDRATACIJA – kaip su ja kovoti?

Odos DEHIDRATACIJA – kaip su ja kovoti?


⁠Dehidratuota AR sausa? 

Dažniausiai susiduriame su esmine terminologijos klaida: dehidratuota ir sausa oda yra du skirtingi dalykai. Sausa oda – tai odos tipas, o dehidratuota – jos būklė. Dehidratuoti gali visų tipų oda, tad klaidinga manyti, jog jeigu jūsų oda yra riebesnė, dehidratacija ją turėtų aplenkti!⁠

Kaip atskirti mūsų odos siunčiamus SOS signalus, jog ji yra dehidratavusi?

1. Gali būti jaučiamas tiek perdėtas odos riebumas, tiek odos sausumas/traukimas;⁠

⁠2. Patamsėję ar pabrinkę paakiai;

⁠3. Odos šerpetojimas, išsausėjimas ir paraudimas.;

⁠4. Papilkėjusi ar spindesį praradusiai oda;

5. Išryškėję odos raukšlelės bei mimikos linijos.

6. Suprastėjusi bendra organizmo savijauta – jaučiamas galvos svaigimas, burnos džiūvimas, silpnumo jausmas (tai itin stiprios dehidratacijos požymiai).

Jei norite atlikti greitą testą, atsistokite priešais veidrodį. Pirštų galiukus uždėkite ant odos žemiau skruostikaulių, ją spustelėkite ir kilstelėkite į viršų maždaug 1 cm. Jei pastebite smulkias raukšleles – panašu, jog jūsų odai trūksta vandens, o jeigu raukšlelės itin ryškios – jūsų oda dehidratuota ir šiai skubiai reikia pagalbos.

Su odos dehidratacija yra susidūrusi greičiausiai kiekviena iš mūsų. Saulė, vėjas, sausas oras, patalpose veikiantys kondicionieriai, prasta mityba bei naudojamos netinkamos odos priežiūros priemonės yra pirminės odos dehidratacijos priežastys.⁠

Ko reikėtų vengti norint susidoroti su odos dehidratacija?

- Vengti tiesioginių saulės spindulių, kurie džiovina odą ir paspartina jos senėjimą;

- Alkoholį ir kavą gerti saikingai, kadangi šie yra diuretikai, skatinantys skysčių pasišalinimą iš organizmo;

- Treniruočių metu gerti daug vandens, ypatingai vasarą, kuomet prakaituojame kur kas intensyviau;

- Ribokite cukraus ir druskos vartojimą, o jei tai padaryti sunku – kompensuoti tai dideliu kiekiu vandens.

- Naudoti kosmetiką be sausinančių ingredientų, tokių kaip mažos molekulinės masės alkoholiai (etilo alkoholis, denatūruotas alkoholis), aršūs putokliai.

Kokias priemones naudoti?

Kovai su dehidratacija reikia itin kruopščiai atsirinkti odos priežiūros produktus! MANILLA sukūrė puikų sprendimą toms, kurios nežino kas tinka dehidratuotai odai ir kaip ja rūpintis – DEHIDRATUOTOS odos RUTINĄ! Ją sudaro net 5 odos priežiūros produktai ir limituoto leidimo NUDITUM linijos masažuoklis, kuris yra pagamintas pagal specialų MANILLA užsakymą!

Rinkinį sudarantys NUDITUM produktai:

1. Prausiklis – nuvalo makiažą ir kitus nešvarumus neišdžiovindamas odos;

2. Tonikas – atstato odos pH pusiausvyrą ir atgaivina odą, paruošią ją tolimesnių priemonių naudojimui;

3. 2 serumai – hialurono bei kolageno, kurie intensyviai sudrėkina odą, mažina odos nelygumus ir sprendžia odos sausumo problemą bei naudojami kartu puikiai tinka serumavimo procedūrą atlikti.

4. Kremas – padeda sulaikyti drėgmę odoje, ją užrakina bei atstato jos balansą.

5. Veido masažuoklis + Gua Sha – atpalaiduoja veido raumenis, palengvina odos priemonių pasisavinimą ir veikia kaip prevencinė priemonė kovoje su raukšlėmis.

Jei jus kankina šios būklės požymiai, tačiau norite šią problemą išspręsti ir džiaugtis gražia ir sveika oda – sekite šiame blogo įraše minėtas rekomendacijas, peržiūrėkite savo gyvenimo būdo įpročius ir naudokite tinkamas kosmetikos priemones, kurios padės sumažinti nemalonius simptomus ir atstatys normalią odos būklę.

 

← Ankstesnis straipsnis Naujesnis straipsnis →